Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Президент вимагає від Уряду скасувати квоти на експорт зерна та олії

Ситуація на ринках зернової та олійно-жирової галузей є критичною. Головною причиною цього є посилення адміністративного регулювання ринків зерна та олії. Про це йдеться у листі Президента України Віктора Ющенка на ім'я Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко за підсумками зустріч з представниками цих галузей 14 травня ц.р.

Як наголошує В.Ющенко, за оцінками наукових кіл, від запровадження квотування експорту вітчизняні сільськогосподарські виробники вже втратили від 1,1 до 1,4 млрд. дол. США. «Кожен день погіршує стан та перспективи галузі», - підкреслює Президент.

З погляду Президента, Уряд має:
- вже до кінця поточного тижня провести зустріч з сільськогосподарськими виробниками та представниками аграрного бізнесу щодо ситуації в галузі та прийняти рішення щодо скасування обмежень на експорт зерна та олії;
- забезпечити діалог з сільськогосподарськими виробниками та представниками аграрного бізнесу з метою розробки виваженої, узгодженої та ефективної політики регулювання аграрних ринків у 2008/2009 маркетинговому році;
- передбачити зобов'язання виробників та експортерів щодо недопущення до закінчення поточного маркетингового року зростання оптових цін на зерно та соняшникову олію, недопущення скорочення обсягів поставки зерна на хлібопекарські та борошномельні підприємства, а також соняшнику та соняшникової олії на олійноекстракційні, олійно-жирові заводи та в роздрібну мережу.

Сьогодні, 15 травня 2008р., також відбулася зустріч першого заступника Глави Секретаріату Президента О.Шлапак з представниками найбільших виробників та експортерів зерна і соняшникової олії в Україні. Представники агропромислового комплексу вказали на критичність ситуації у зерновій та олійно-жировій галузях, головною причиною чого є посилення адміністративного регулювання ринків зерна та олії.

Представники агропромислового комплексу звернулися до Президента з проханням посприяти зняттю обмежень на експорт зерна та олії, що дасть змогу збільшити доходи сільськогосподарських товаровиробників, повернути десятки тисяч працівників харчової промисловості на робочі місця, звільнити та підготувати зернозберігаючі та олійно-переробні підприємства до приймання нового урожаю.
Зі свого боку, виробники та торгівельні компанії прийняли на себе такі зобов'язання:
- не допускати до закінчення поточного маркетингового року зростання оптових цін на зерно та соняшникову олію;
- не допускати скорочення обсягів поставки зерна на хлібопекарські та борошномельні підприємства, а також соняшнику та соняшникової олії на олійноекстракційні, олійно-жирові заводи та в роздрібну мережу;
- самообмежити експорт соняшникової олії та зерна для недопущення їх дефіциту на внутрішньому ринку України.

Представники агропромислового комплексу України підписали відповідну заяву щодо готовності та необхідності запровадження державно-приватного партнерства у зерновій та олійно-жировій галузі.