Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Чи будуть за зерно платити більше?

Сьогодні в Дніпропетровській області на базі корпорації "Агро-Союз" розпочався "Всеукраїнський день поля-2008". Участь в даному заході взяла Прем'єр - міністр України Юлія Тимошенко. За інформацією Урядового порталу під час заходу Юлія Тимошенко пообіцяла, що Уряд вже найближчими днями урегулює закупівельні ціни на зерно.

Прем'єр-міністр повідомила, що станом на сьогодні мінімальна ціна на пшеницю 3 класу становить 1251 грн. За словами Юлії Тимошенко, відштовхуючись від цього, встановлюватиметься ціна на пшеницю інших класів. Окрім того,

Прем’єр-міністр заявила, що стабілізації ситуації на ринку зерна сприятиме збільшення фінансування Аграрного фонду. Вчора Верховна Рада за наполяганням Уряду прийняла зміни до Державного бюджету, якими передбачено збільшення фінансування Аграрного фонду на 1 млрд. грн., а також виділено 400 млн. грн. на здешевлення сільськогосподарських кредитів.

Разом з тим Юлія Тимошенко підкреслила, що сьогодні не вирішена проблема з монополістами ринку зерна, які здійснюють жорсткий тиск на виробників, скуповуючи зерно за безцінь. Прем’єр-міністр пообіцяла, що Уряд застосує усі заходи для розв’язання цієї проблеми.

Відповідно до затвердженого Міністерством аграрної наказу №96 від 27.02.2008 мінімальна ціна закупівлі Аграрним фондом пшениці третього, четвертого і п'ятого класів становить 1251,43 грн., 1134,61 грн. та 967,83 за тонну відповідно, при цьому зернотрейдери пропонують ціни набагато нижче. За оперативними даними Проекту, станом на кінець липня на півдні України за тону фуражної пшениці платять біля 700 грн.