Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Уряд обіцяє підтримати АПК в підготовці до посівної компанії та кредитуванні

26 січня цього року Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко провела нараду з головами ОДА та їх заступниками з питань підтримки АПК. На засіданні, в основному, обговорювалися питання підготовки до посівної компанії та проблеми з кредитуванням аграріїв і пролонгації діючих кредитів.

Голова Уряду заявила, що банки отримуватимуть рефінансування Нацбанку за умови пролонгації кредитів для агропромислового комплексу. Прем`єр уточнила, що зараз агропромисловий комплекс обслуговують 92 комерційні банки. За її словами, для агропромислових підприємств банки пролонгували до жовтня 2009 року кредити на загальну суму 1 млрд. грн., але ще 3,2 млрд. грн. кредитів не продовжено.

Юлія Тимошенко вважає доцільною передбачити для банків обов'язкову умову отримання рефінансування - це пролонгація кредитів для аграрного комплексу, включаючи збереження застав і відсотків на попередньому рівні. Прем'єр-міністр доручила головам ОДА взяти під особистий контроль ситуацію з пролонгацією банківських кредитів для підприємств агропромислового комплексу.

Міністр аграрної політики Юрій Мельник заявив, що посівна кампанія в Україні вже розпочалася і в Уряду є всі необхідні можливості та механізми забезпечити її успішне проведення. За його словами, протягом року аграрному сектору в цілому необхідно буде 775 тисяч тонн мінеральних добрив, а також 19 тисяч тонн засобів захисту рослин. Крім того, лише на проведення весняного комплексу робіт аграріям знадобиться понад 700 тис. тонн дизельного палива і 200 тис. тонн бензину.

На думку Прем'єра, для проведення весняної посівної кампанії в поточному році необхідно виділити 10 млрд. гривень. Із цих коштів 2,5 млрд. гривень планується отримати за рахунок зерна урожаю 2008 року, 1 млрд. - за рахунок коштів, отриманих від реалізації зерна Аграрним фондом, а решту - 5-6 млрд. гривень планується залучити в якості банківських кредитів.

Юлія Тимошенко також вкотре відзначила надзвичайну важливість сільськогосподарського комплексу для країни, оскільки аграрний комплекс дав у 2008 році 17,5% зростання ВВП, і ці досягнення аграріїв пом'якшили вплив світової фінансової кризи на економіку України. Прем'єр висловила сподівання, що і цього року підприємства АПК продемонструють високі показники господарювання і позитивно вплинуть на стабілізацію нашої економіки в умовах кризи.