Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

МінАП розробив проекти постанов направлених на забезпечення с/г виробників паливом

7-го січня 2009 року на сайті МінАгрополітики заявилися проекти двох документів які направленні на забезпечення виробників с/г продукції пальним для проведення весінньої посівної кампанії.

Проект розпорядження КМУ «Про додаткові заходи щодо забезпечення сільгосптоваровиробників нафтопродуктами для проведення весняно-польових робіт 2009 року» передбачає визначення ДК "Укргазвидобування" НАК "Нафтогаз України" підприємством, яке забезпечить протягом лютого - травня 2009 року поставки 52 тис. тонн дизельного палива та 68 тис. тонн бензину.

Розподіл пального між регіонами плануються здійснити пропорційно посівним площам (див. додаток).

Максимальна ціна відпуску пального ДК "Укргазвидобування" встановлена на рівні 4200 грн/тонна (з ПДВ) для дизельного палива, та 4000 грн./тонну (з ПДВ) - для бензину.

Але, згідно з проектом постанови, обласні адміністрації та рада міністрів АР Крим в п'ятиденний строк після затвердження постанови, повинні визначати операторів-постачальників для реалізації пального за цінами, які визначені з урахуванням відпускних цін виробника (ДК "Укргазвидобування"), вартості доставки і зберігання та рівня рентабельності не більше 10%.

Тобто, ціна реалізації безпосередньо виробникам збільшиться на рівень витрат (залежить від відстані та витрат на логістику) та прибутку (максимум 10%) операторів.

З іншої сторони в проекті іншого розпорядження КМУ - «Про затвердження Порядку розрахунків за придбане сільськогосподарськими товаровиробниками дизельне паливо для проведення весняно-польових робіт у 2009 році», КМУ наказує органам державної влади забезпечити у лютому-травні 2009 року постачання сільськогосподарським товаровиробникам дизельного палива в обсязі 200 тис. тонн за ціною не вище 4200 гривень за тонну (з ПДВ).

Також проект документи встановлює порядок розрахунків за придбане дизельне паливо (в документі не згадуюся купівля бензину) з використанням небюджетних рахунків в територіальних органах Державного казначейства. Такі рахунки також мають використовуватися для отримання коштів від Аграрного фонду за укладеними з ним форвардними біржовими контрактами.