Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Трейдерам віддадуть борг з відшкодування ПДВ зерном

На брифінгу 06 лютого цього року Прем'єр-міністр повідомила, що Уряд перерахує Аграрному фонду кошти, призначені для повернення ПДВ зернотрейдерам. За словами Юлії Тимошенко, за ці кошти зернотрейдери зможуть закуповувати зерно в Аграрного фонду: «Будуть закуповуватися як врожаї зернових минулого року, так і майбутнього врожаю», - заявила Прем'єр.

Рішення про організації повернення ПДВ через Аграрний фонд було озвучено через кілька днів після публікації постанови КМУ яка дозволила фонду продавати зерно врожаю 2006-2008 років.

Фактично це означає, що повернення ПДВ зернотрейдерам буде впроваджено за рахунок постачання їм зерна яке належить фонду. Борг держави перед трейдерами на початок року оцінюється на рівні приблизно 1 млрд. грн., з яких по неофіційним даним максимальні суми мають компанії «Нібулон» и «Альфред Топфер Україна».

По інформації ЗМІ, представники трейдерів вже повідомлені про такі «взаємні розрахунки». Трейдери висловлюють свою стурбованість що до застосованих КМУ неринкових методів повернення податку, якості зерна та цін за якими воно буде реалізовано, та інші можливі проблеми. Але ясно одне - трейдери зацікавлені в закупівлі зерна з фонду якщо не буде інших можливостей повернути ПДВ.

На поточний момент обсяг зерна в Аграрному фонді оцінюється на рівні 2 млн. тонн на суму приблизно 2,2 млрд. грн. Таким чином, за рахунок боргу по ПДВ піде більш ніж половина зерна з фонду (з врахуванням повернення 20% ПДВ від 1 млрд. грн. поточної заборгованості яка буде «конвертована» в зерно та експортована).