Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Україна надала Ефіопії 1000 тонн пшениці гуманітарної допомоги

Україна стала благодійним донором Всесвітньої продовольчої програми (ВПП) ООН і передала Ефіопії 1000 тонн пшениці загальною вартістю 580 тис. доларів США, повідомляє центр новин ООН.

Українське зерно піде на забезпечення харчуванням 5 мільйонів голодуючих в Ефіопії. Ефіопія є другою країною в Африці (після Нігерії) та 15-ою у світі за населенням - на початок 2008 року в країні мешкало більш ніж 79 млн. людей. У той же час, за оцінками Продовольчої та сільськогосподарської організації (FAO) ООН, у 2003-05 роках біля 46% населення Ефіопії недоїдали.

Виступаючи на церемонії передачі зерна, представник ВПП в Ефіопії підкреслив, що гуманітарна допомога України є дуже своєчасною в умовах, коли над населенням цієї країни нависла загроза голоду, пов'язана з посухою, високою ціною на продовольство та фінансовою економічною кризою, а сама Всесвітня продовольча програма відчуває серйозну нестачу ресурсів і коштів. Станом на січень 2009 року дефіцит продовольства становив понад 116 тис. тонн на суму близько 96 млн. доларів.

В ООН зазначили, що це перше благодійне постачання зерна з боку України. До теперішнього часу ВПП закуповувала в України значну кількість зерна. Так, наприклад, у 2008 році було закуплено 140 тис. тонн. Крім цього, ВПП співпрацює з Україною у сфері платних повітряних вантажоперевезень по всьому світу.