Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Проект агрострахування запустив новий продукт

27 жовтня Проектом розвитку агрострахування в Україні було проведено презентацію-тренінг нового для ринку страхового продукту "Страхування озимої пшениці на повний аграрний цикл".

Учасниками тренінгу були в основному представники страхових компаній, страхових брокерів, наукових закладів та проектів міжнародної технічної допомоги. Канадсько-Український зерновий проект представляв спеціаліст з бізнес панування та управління ризиками Андрій Галяс.

Продукт було розроблено незалежними експертами Міжнародної фінансової корпорації (МФК) у співпраці з Міністерством аграрної політики України та провідними страховими компаніями в рамках "Проекту розвитку агрострахування в Україні", який фінансується Канадським агентством з міжнародного розвитку (CIDA). Зі слів експертів, перед розробкою проводилось обговорення ідеї продукту серед вітчизняних виробників зерна; міжнародний досвід агрострахування було також враховано.

Страховий продукт передбачає страхування озимої пшениці на повний цикл її вирощування, тобто на зимовий та весняно-літній періоди. Страхові випадки визначаються відповідно до офіційного класифікатора Гідрометцентру України та МНС.

Згідно структури продукту, страхування пшениці поділяється на два етапи. Перший - після зимівлі, якщо рослини загинули і їхнє подальше вирощування немає змісту, то передбачається можливість виплати 20% від застрахованої суми. Якщо ж рослини відновили вегетацію, то страховка переходить в другий етап і закінчується тільки під час збору врожаю. Слід зазначити, що зобов'язання страхової компанії закінчуються тоді, коли зерно пшениці попадає в бункер комбайна.

В даному продукті страхується ціна майбутнього врожаю, яку виробник закладає (прогнозує) сам. Вона може становити від 50 до 100 гривень за центнер.

Рівень страхового покриття може складати від 50% до 70% середньої врожайності на підприємстві за п'ять останніх років, в залежності від бажання та фінансових можливостей страхувальника. В той самий час франшиза як така відсутня.

Страхові тарифи формувалися на основі аналізу даних по урожайності минулих років, що зі слів розробників дає право вважати їх найбільш наближеними щодо ризику настання страхового випадку. Крім того, рекомендовані тарифи є розраховані для 12 областей України і визначаються співвідношенням рівня історичної врожайності за 5 років та відсотком страхового покриття. Чим більша врожайність тим менша сума тарифу і навпаки.

Страхові компанії "Універсальна", "Оранта", "ХДІ страхування", "Страхова група ТАС", "PZU Україна", страховий брокер "Арт-Асістанс", та інші компанії, беруть участь в впровадженні цього продукту. З більш детальним переліком можна ознайомитись в брошурі "Страхування озимої пшениці протягом повного аграрного циклу".

Зразок договору, текст заяви на страхування й інші документи можна знайти на сторінці Проекту розвитку агрострахування, також вони доступні в розділі "Завантаження" цього сайту.