Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Відбулася презентація публікації "Становище чоловіків в Україні"

5 листопада 2009 у Верховній Раді України відбулася презентація публікації, створеної за результатами роботи Круглого столу на тему "Становище чоловіків в Україні", який проводився 19 лютого поточного року. На ньому вперше обговорювалося становище чоловіків в Україні в контексті забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

В Україні спостерігається надвисока смертність чоловіків, про що говорила на засіданні круглого столу академік Елла Лібанова. Прогнозована різниця у тривалості життя жінок і чоловіків в Україні становить майже 11,9 років, що характерно для більшості пострадянських країн (в Росії - 13,4 року, в Білорусі - 12,2 року, у Литві - 12,0 років, в Естонія 10,9 року, у Латвії - 11,2 року). У цей же час в економічно розвинутих європейських країнах таких, як Ісландія - 4,1 року, Швеція - 4,3 року, Велика Британія - 4,4, Греція - 4,8 року.

Найбільша над смертність спостерігається у віковій групі чоловіків найбільшого активного віку – 20-54 роки. В цей час чоловіки вмирають майже у 3,5 рази частіше за своїх жінок-одноліток. Однією з причин над смертності чоловіків працездатного віку, на думку доктора медичних наук Бориса Ворніка, є так звана "ризикована поведінка", до якої відноситься паління цигарок, вживання алкоголю, вживання наркотичних речовин, власне ризикована поведінка та небезпечні умови праці тощо.

В цілому, у виступах учасників круглого столу підкреслювалась актуальність зазначеної теми, необхідність удосконалення законодавчої бази для того, щоб вона стала гендерно-нейтральною. У той же час, прозвучала стурбованість щодо того, щоб в Україні не відбувся "перекіс" від проблеми поліпшення становища жінок, до проблеми поліпшення становища чоловіків. Необхідна виважена законотворча політика, яка б дійсно забезпечила встановлення в Україні рівних прав та рівних можливостей для жінок і чоловіків.

В обговоренні публікації взяли участь Олена Бондаренко, Голова підкомітету з міжнародно-правових питань та гендерної політики Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, Елеонора Валентайн, директор Програми сприяння Парламенту України ІІ, Юрій Сизенко, заступник Міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту, Валентина Бондаренко, директор Міжнародного гуманітарного центру "Розрада", Євгенія Луценко, спеціаліст з гендерної рівності Канадсько-Українського зернового проекту - ІІ, Олена Суслова, координатор з гендерних питань Програми сприяння Парламенту України ІІ, та ін.