Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Розробка програми впровадження новітніх технологій в аграрному секторі триває

26 січня в УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого відбулося чергове засідання робочої групи щодо розробки Державної цільової економічної програми впровадження в агропромисловому комплексі новітніх технологій виробництва сільськогосподарської продукції на період до 2016 року.

Концепція програми була затверджена Кабінетом Міністрів наприкінці грудня минулого року, розробку самої програми планується завершити й затвердити до кінця березня поточного року.

На засіданні головували заступники Міністра аграрної політики України - Ярослав Гадзало та Олександр Шевченко. Учасниками засідання були також представники Кабінету міністрів України, УААН, УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого, корпорації "Агро-Союз", Української асоціації виробників та переробників сої, Канадсько-українського зернового проекту та інші. Для розгляду пропонувалась проекти Програми підготовлені Міністерством аграрної політики та корпорації "Агро-Союз".

Відповідно до Концепції, програма впровадження інновації в сільському господарстві має передбачати комплексний розвиток трьох напрямків галузі: рослинництва, свинарства та молочного скотарства. Крім того планується оновлення технологічного парку інститутів УААН для системного вивчення новітніх технологій в сільському господарстві.

Програму корпорації "Агро-Союз" презентував директор та співвласник компанії Сергії Прокаєв. Вона передбачає комплексний підхід до розвитку сільського господарства України, а саме розвиток технології виробництва зернових на базі No-Till, зберігання, участь Аграрного фонду на ринку закупівлі зерна, розвиток генетики молодняку в тваринництві, сертифікації й контроль якості продукції тваринництва тощо.

Під час дискусій пролунала інформації, що основною проблемою в рослинництві є втрати врожаю на полі. Так, за розрахунками УААН в 2008-2009 роках 23 млн.т зерна залишилося в полях. З цієї точки зору важливим елементом є покращення комбайнування (збору) врожаю - таку думки висловив Віце-президент УААН Микола Безуглий.

По результатам першого дня засідання було прийнято рішення взяти за основу програму розроблену Міністерством аграрної політики, а при її доопрацюванні враховувати пропозиції "Агро-Союзу" й інших учасників робочої групи.

Наступне засідання робочої групи заплановано провести в середині лютого на базі модельного підприємства корпорації "Агро-Союз" в сели Майське Дніпропетровській області.