Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

В Києві пройшов Міжнародний аграрно-інвестиційний форум

15 червня 2010 року у Софіївському гранд-холі київського готелю «Прем'єр Палац» відбувся міжнародний аграрно-інвестиційний форум «Аграрний сектор економіки України – об'єкт для інвестування».

У ньому прийняли участь віце-прем'єр міністр України з питань АПК Віктор Слаута, Міністр агрополітики України Микола Присяжнюк, Міністри сільського господарства Білорусії Михайло Русий , Польщі Марек Савіцкі та Литви Казіс Старкявічюс, заступники Міністрів з Росії та Китаю Дунь Ню, та Директор департаменту міністерства харчування, сільського господарства та захисту прав споживачів Федеративної Республіки Німеччина др. Гут.

З привітальним словом до учасників форуму виступили очільники українського агропромислового комплексу Віктор Слаута та Микола Присяжнюк. Обоє наголошували на перспективах розвитку сільського господарства України та зростання ваги нашої країни у забезпеченні продовольством населення планети.

Наступним доповідачем був міністр сільського господарства Білорусії Михайло Русий. Він розповів про здобутки власної галузі, базовані, на його думку, на тому, що в країні було збережено великотоварне виробництво (колгоспи), які на даний момент переоснащуються якісно новими технологіями і показують тенденцію до зростання продуктивності.

Міністр сільського господарства Литви Казіс Старкявічюс позитивні тенденції розвитку АПК своєї країни пов'язав із тим, що все сільськогосподарське виробництво знаходиться у приватній власності, яка є найефективнішим рушієм прогресу.

Цікавою була доповідь міністра сільського господарства Польщі Марека Савіцкі. Він розповів про особливості ведення господарства у країні після приєднання до ЄС, а також відзначив важливість співпраці між сусідніми країнами.

Представник Китаю Дунь Ню відзначив важливість постійної консультативної підтримки фермерам-селянам, яких у Китаї налічується до 700 мільйонів. Для цієї мети навіть був запущений на орбіту супутник, щоб селяни у віддалених районах мали можливість отримувати інформацію по телебаченню.

Російський заступник міністра отримав від модератора форуму Леоніда Козаченка запитання про причину критики віце-прем'єра Росії щодо стану справ у сільському господарстві держави, однак прямої відповіді учасники форуму не почули, гість форуму обмежився привітаннями та загальними фразами про успіхи АПК Російської Федерації.

Доктор Гут з ФРН підкреслив важливість України у забезпеченні продовольчої безпеки світу та підтвердив зацікавлення німецьких інвесторів можливістю працювати у нашому сільському господарстві.

Міністр аграрної політики України Микола Присяжнюк виступив із заключним словом, під час якого запропонував зробити проведення подібного форуму щорічним, а згодом учасники мали змогу задати питання міністрам.

Форум організовано Міністерством аграрної політики України в рамках виставки Агро-2010 (розпорядник - корпорація «Украгропромбіржа») та за підтримки Канадсько-українського зернового проекту.