Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Україна стане другим експортером зерна в світі - М.Присяжнюк

Україна стане другим експортером зерна в світі - М.Присяжнюк"Потенціал аграрного сектору України вже цього року дозволить нам вийти на друге місце, після США, за обсягом експорту основних зернових культур, тобто це пшениця, ячмінь й кукурудза. Прогноз експорту в цьому маркетингову році складає приблизно 30 млн. тонн." - заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк під час свого виступу на IV Українському зерновому конгресі, який проходить 23-24 жовтня в Києві.

Прогноз балансу попиту й пропозиції на зерно у 2013/14 МР (джерело: Мінагрополітики Україні, станом на 23.10.2013)Згідно інформації, що було продемонстровано учасникам конгресу, оновлений прогноз Мінагрополітики щодо врожаю зернових в 2013/14 маркетинговому році складає 59595 тис. тонн, з них 22150 тис.т - пшениця, 7493 тис.т - ячмінь, 26044 тис.т - кукурудза, 677 тис.т - жито, інші зернові - 1631 тис.т (варто відмітити, що в сумі ці цифри дають 57995 тис.т). Експортний потенціал країни оцінюється в 30448 тис.т, у т.ч. 16418 тис.т - кукурудзи, 9619 тис.т - пшениці та 2538 тис.т - ячменю. При перехідних залишках на початку сезону в 5862 тис.т та внутрішньому споживанні на рівні 28356 тис.т, кінцеві залишки мають зрости до 6863 тис.т.

За останніми прогнозами Міністерства сільського господарства США (USDA) від 12 вересня, в поточному маркетинговому році США експортує 65,38 млн.т зернових, Україна - 30,38 млн.т, Аргентина - 29,61 млн.т, Канада - 24,72 млн.т. Враховуючи нещодавню інформацію про перегляд врожаю пшениці в Аргентині до 8 млн.т (при прогнозі USDA в 12 млн.т), що має призвести до перегляду обсягів експорту аргентинського зерна, Україні гарантовано друге місце на п'єдесталі головних країн-експортерів зернових. Як раніше повідомляло Мінагрополітики, на першу декаду жовтня Україна вже поставила на зовнішні ринки 6,8 мільйона тонн збіжжя, тобто біля чверті від очікуваних 30 мільйонів тонн.

"Уже в найближчі роки, до 2022 року, зросте роль України на світовому ринку зерна. Країна займе друге місце по приросту обсягів експорту пшениці. Ми прогнозуємо, що експорт пшениці зросте на 44%, експорт кукурудзи зросте на 35%. При цьому прогнози показують, що виробництво сільськогосподарської продукції в цілому в світі за цей період зросте лише на 1,5%. Ми чітко розуміємо роль й можливості нашої держави, і нашу відповідальність." - сказав Міністр під час виступу.

Микола Присяжнюк також наголосив про наміри держави підтримувати дрібних й середніх виробників зерна. "Треба повірити середньому й дрібнотоварному виробнику й відповідно його кредитувати. Ми не дозволимо витіснити середнього й дрібнотоварного виробника." - наголосив очільник Мінагрополітики.

Міністр також розповів про плани щодо відновлення системи зрошування, що дасть додатково до 10 млн.т зернових на рік. На думку Міністра, при допомозі світових фінансових установ вдасться втілити дану програму в життя й найти оптимальній варіант державно-приватного партнерства. Держава, в свою чергу, гарантуватиме постачання води виробникам за доступною ціною.