Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Україна стала 152 країною-членом СОТ

"Я радий привітати Україну як нового члена. Це є значним кроком для СОТ в ділі зміцнення багатобічної торговельної системи. Ми будемо й надалі сприяти інтеграції інших країн в світову економіку" - сказав Генеральний Директор СОТ Паскал Ламі (Pascal Lamy). 16 травня 2008 року Україна стала 152 країною-членом СОТ.

Довгих 14 років тривали переговори України що до вступу в Світову Організації Торгівлі (СОТ). На думку українських влади, приєднання до елітарного торговельного клубу сприятиме розвитку національної економіки, росту іноземних інвестицій і валового внутрішнього продукту. Полегшений доступ України до міжнародних ринків дозволить збільшити експорт продукції сільського господарства, металургії й хімічної промисловості. По оцінках міністерства економіки, додаткові вступи в бюджет складуть від півтора до чотирьох мільярдів доларів.

Опитування громадської думки показують, що більшість українців очікують від вступу країни в СОТ позитивних змін в економіці й, як наслідок, поліпшення свого добробуту.

Що стосується зернової галузі то найбільшим позитивним ефектом можна очікувати скасування експортних квот на зерно тому що застосування цього інструменту в регулюванні торгівлі не «вітається» правилами СОТ.