Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Вперше в Україні сільськогосподарські кооперативи Парагваю діляться досвідом успішного кооперативного бізнесу

Офіс FECOPROD в Асунсьон, Парагвай. Джерело: panoramioЗавдяки міжнародній співпраці сільськогосподарського кооперативу "Зерновий", Сільськогосподарської Консультаційної Служби (СКС) та канадської організації Сокодеві (Socodevi) українські сільськогосподарські виробники Васильківського району Дніпропетровської області 19 червня 2014 року матимуть можливість порівняти досвід розвитку кооперативного руху Парагваю, трансформування економічного середовища, успішної конкуренції на світовій арені та впровадження інновацій в сільському господарстві з мінімальною підтримкою держави.

Блас Крістальдо (Blas Cristaldo), генеральний менеджер Федерації сільськогосподарських кооперативів FECOPROD, Густав Савацький (Gustav Sawatzky), Президент кооперативу Хортітцер (Chortitzer), Євгеніо Шоллер (Eugenio Scholler), Президент Федерації сільськогосподарських кооперативів FECOPROD, Рональд Дієц (Ronald Dietze), Президент компанії ECOP розповідатимуть про історію розвитку молочних та зернових кооперативів в Парагваї - основні перешкоди, кризові періоди, також модернізацію і впровадження нових технологій у сільському господарстві та вихід на міжнародний ринок.

Розглядаючи паралелі між Україною і Парагваєм щодо важливості сільськогосподарської кооперації в економіці та експорті, можна відзначити, що у двох випадках в сільському господарстві присутні потужні місцеві та міжнародні гравці, наявні могутні сусіди, відсутнє адекватне регулювання діяльності кооперативів на державному рівні; крім цього, застосування санітарних правил є слабким.

Однак досвід Парагваю показує, що навіть в умовах низького рівня державної економіки, місцевий кооперативних рух може успішно конкурувати на міжнародних ринках, залучаючи кваліфіковані людські ресурси та об’єднуючи кооперативи, він стимулює інноваційні підходи та трансформує економічне середовище задля вигоди сільськогосподарських виробників-членів кооперативів. Кооперативний рух у Парагваї створює систему управління фермами та наукове підґрунтя для покращення технічної допомоги молочним фермерам та підвищення якості молока.

Канадський кооперативний зерновий проект запрошує фермерів Васильківського району Дніпропетровської області на міжнародну зустріч з представниками кооперативного руху Парагваю, членами с/г обслуговуючого кооперативу "Зерновий" і представниками Проекту яка відбудеться 19 червня 2014 року о 10 годині в актовій залі приміщення Васильківської районної державної адміністрації (вул. Партизанська, 150). Додаткова інформація по тел. (05639) 91950.

FECOPROD (Федерація сільськогосподарських кооперативів) є кооперативом другого рівня та об’єднує 33 кооперативи, на які припадає виробництво 60% сільськогосподарської продукції в Парагваї. Федерація була створена 23 серпня 1975 року і в основному зосереджується на інституційному зміцненні, створенні механізмів для захисту економічних і соціальних інтересів своїх членів, формування державної політики у розвитку сільського господарства. Основними підприємствами, через які здійснює діяльність є: BANCOP (банк), ECOP (торгівля паливом), TAJY (страхування врожаю), CETAPAR (сільськогосподарські дослідження).

Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив "Зерновий" об’єднує виробників сільськогосподарської продукції для розвитку послуг зберігання, переробки зернових і олійних культур, а також по наданню послуг для їх виробництва, спрямованого на зменшення витрат та збільшення доходів членів цього кооперативу та на захист їхніх економічних інтересів.

Дніпропетровська "Сільськогосподарська Консультаційна Служба" впроваджувала Проект "Підвищення конкурентоспроможності молочного сектору України" (2008-2013) та реалізовує "Проект розвитку зерносховищ та сільськогосподарських кооперативів в Україні" (2013-2017), "Розвиток молочного бізнесу" (2014-2021) у партнерстві з канадською організацією SOCODEVI (Сокодеві) за фінансової підтримки Канадського уряду.