Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Відбулася "Перша спеціалізована конференція для зерновиробників України"

Організаторами конференції виступили Канадсько-український зерновий проект-ІІ та ТОВ СП «Нібулон». Учасниками конференції були більш ніж 80 осіб - в переважній більшості зерновиробники, а також дорадники, представники елеваторів, науково-дослідних інститутів АПВ, органів влади та ЗМІ з 11 регіонів України, а саме з: АР Крим, Миколаївської, Херсонської, Одеської, Запорізької, Дніпропетровської, Кіровоградської, Сумської, Полтавської, Київської та Рівненської областей.

Специфіка конференції полягала в тому, що організатори намагалися залучити найбільшим чином саме виробників зерна, які не завжди мають змогу відвідувати подібні заходи, проте мають велику потребу в отриманні управлінської, технологічної та ринкової інформації.

Присутність учасників забезпечили регіональні координатори – директори обласних сільськогосподарських дорадчих служб, які займалися організацією поїздки до Миколаєва на місцях. Перший день конференції розпочався з відвідування виробничої філії «Снігурівське» де його директор Юрій Мороз розповів про діяльність філіалу, показав соціальну сферу села Широке, якою опікується ТОВ СП «Нібулон».

Василь Мельник – голова Державної інспекції з контролю якості сільськогосподарської продукції та моніторингу її ринку прийняв участь у врученні ключів до нових комбайнів, які були закуплені підприємством власне перед збиранням цьогорічного врожаю.

Після урочистих заходів учасникам конференції було презентовано лабораторію якості зерна та відвідано посіви зернових на ланах філії «Снігурівське».

Друга половина першого дня конференції пройшла в режимі сесійних засідань в конференц-залі готелю «Олександріський».

Темою першого засідання було «Бізнес планування» на якому виступив Костянтин Хмельницький – начальник виробничого відділу ТОВ СП «Нібулон», який зробив доповідь про процеси пов’язані з плануванням виробничої діяльності на підприємстві в різних регіонах України. Зокрема було особливо звернуто увагу на методи посіву зернових та зернобобових та олійних культур, внесення ЗЗР та поживних речовин, використання різних видів техніки. Варто зазначити, що ВАТ СП «Нібулон» окрім техніки закордонного зразка активно використовує і вітчизняну, яка за словами п. Костянтина в багатьох випадках не поступається імпортній.

Не зважаючи на фірму виробника, все обладнання перед тим як бути закупленим проходить 1-2 річний тестовий період перед масовою закупкою, що є досить вагомим фактором в мінімізації виробничих ризиків.

Щодо методів посіву зернових культур, то на підприємстві «Нібулон» практикують як традиційний підхід з культивацією та сіянням звичайними сівалками так і мінімальний обробіток з використанням пневматичних сівалок.

Причиною не переходу повністю на "min-till" є мінімізація можливого ризику часткового зменшення врожайності, що є корисним управлінським рішенням для досвіду керівників інших господарств.

Наступним виступаючим був Андрій Галяс – спеціаліст з бізнес планування та управління ризиками Канадсько-українського зернового проекту, який виступив з презентацією «Деякі шляхи оптимізації зерновиробництва в Канаді, як потенційні можливості для зернового сектору України». Презентація в основному базувалась на нових методах підвищення ефективності зерновиробництва, які були виокремленні після робочої поїздки в Канаду. Основні тези виступу були наступними:
• ресурсозберігаючі технології мінімального та нульового обробітку ґрунту;
• управління за внесенням добрив;
• використання власних сховищ для зберігання зерна;
• обмін досвідом та інформацією.

Директор Херсонського представництва компанії «Амако» розповів учасникам конференції про співпрацю компанії з компанією «Нібулон» та запропонував виробникам вигідну співпрацю в сфері технологій в аграрному секторі.

Експерт з фінансів та банківської справи Тарас Пенцак презентував посібник «Управління фінансами та кредитними ризиками в зерновому секторі» та відповів на питання учасників щодо перешкод, які стоять на шляху співпраці фінансово-кредитних установ та зерновиробників.

Під час сесійного засідання «Кредитування» представник партнеру проекту - ДП «Держреєстри України» Ігор Ходаківський та керівник економічного блоку КУЗП Володимир Гаврилюк мали презентацію «Система складських документів на зерно та функціонування державного реєстру складських документів на зерно».

На початку другого дня конференції, учасники мали унікальну можливість відвідати портовий термінал ТОВ СП «Нібулон», який знаходиться безпосередньо в м. Миколаєві і перевалочна потужність якого складає 1,7 млн/т. зернових в рік.

Директор елеватора зробив цікаву та пізнавальну екскурсію учасникам конференції по ланцюгу проходження зерна в межах терміналу, від лабораторії якості до завантаження на судна.

Сесійне засідання другого дня конференції передбачало блоки «Якість» та «Маркетинг» та інформацію заступника директора Кіровоградської обласної сільськогосподарської дорадчої служби щодо планування діяльності зернового господарства з використанням комп’ютерних технологій.

Щодо якості зерна корисні презентації були зроблені керівником блоку якості зерна КУЗП Ларисою Тихоненко та представником компанії СЖС Олегом Онищенко. Також було представлено і обговорено новий стандарт на пшеницю, який розробляється за сприяння Канадсько-українського зернового проекту-ІІ.

Обширну інформацію про світові баланси зерна, формування ціни на національному та міжнародних ринках, специфіку діяльності трейдерського напрямку компанії «Нібулон» презентував комерційний директор ТОВ СП «Нібулон» Андрій Вадатурський.
Він незважаючи на «гарячу» пору на зерновому ринку (нещодавно Уряд зняв всі перепони на експорт зернових) знайшов час і приїхав щоб учасники зібрання отримали інформацію з перших уст щодо умов закупівлі зернових та інші можливі шляхи співпраці з найбільшим національним трейдером України.

Організатори конференції отримали велику кількість позитивних відгуків та рекомендацій щодо проведення наступних подібних заходів, які будуть обов’язково враховані в подальшому.

Більш детально презентаціями виступаючих можна ознайомитись на веб-сторінці Проекту. Також, на нашому сайті є фото галерія з конференції.

Читайте також: