Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

В рамках Канадського кооперативного зернового проекту відбулось навчання фермерів ресурсоощадним технологіям обробітку ґрунту

В рамках Канадського кооперативного зернового проекту відбулось навчання фермерів ресурсощадним технологіям обробітку ґрунту16 червня 2015 року на базі ТОВ "Агро КМР" (с. Троїцьке Павлоградського району Дніпропетровської області) Канадським кооперативним зерновим проектом було проведено День поля за темою "Технології обробітку ґрунту та вирощування зернових" для членів обслуговуючого кооперативу "Зерновий" (смт. Васильківка Васильківського району Дніпропетровської області).

Учасниками навчання також була ініціативна група фермерів із Кіровоградської області, які невдовзі планують започаткувати зерновий кооператив у себе та залучитися до Канадського кооперативного зернового проекту. Всі учасники даного заходу ознайомилися з використанням ресурсоощадних технологій обробітку ґрунту, які застосовуються в ТОВ "Агро КМР", а також канадійським підходом та досвідом щодо вирішення проблем збереження ресурсів та покращення структури ґрунту.

Своїм досвідом із українськими фермерами поділився піонер впровадження ресурсоощадних технологій в Канаді - Жослен Мішон (Jocelyn Michon) з кооперативу COMAX. Особливими гостями також були член канадських кооперативів фермер Гейтан Жодуан (Gaetan Jodoin) з кооперативів Monteregienne та Agropur, Жіль Кардінал (Gilles Cardinal) - старший тренер з кооперації Кооп Федере.

Українські фермери дуже жваво цікавилися практичними аспектами впровадження технологій прямого посіву (ноу-тілл) та інших підходів мінімізації обробітку ґрунту, вирішення проблем боротьби з бур'янами, використанням сидеральних культур тощо.

Канадський кооперативний зерновий проект висловлює велику подяку менеджеру Арно де Ласаль та власникам ТОВ "Агро КМР", зокрема Флорану Ренар, які залюбки погодилися поділитися досвідом ефективного господарювання та всіляко сприяли проведенню заходу.

Проектом і раніше поширювались матеріали щодо канадського досвіду, де в трьох найбільших зерновиробляючих провінціях Канади (Манітоба, Саскачеван та Альберта) 60-70% угідь під зерновими обробляються саме відповідно до мінімальної та нульової технології обробітку ґрунту. Найбільш активно технології почали запроваджувати з середини 90-х років.