Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Річниці зернових кооперативів створених за підтримки Канадського кооперативного зернового проекту

Річниці зернових кооперативів створених за підтримки Канадського кооперативного зернового проекту4 листопада виповнилось три роки СОК "Зерновий", що об’єднав малих та середніх зерновиробників Васильківського й сусідніх районів Дніпропетровської області. 5 листопада виповнюється один рік СОК "Зерно-Бунк", що об’єднав зернових фермерів Бобринецького й Компаніївського районів Кіровоградської області. Обидва кооперативи створені за підтримки Канадського кооперативного зернового проекту, що фінансується Міністерством закордонних справ Канади (Global Affairs Canada) та впроваджується канадською неурядовою організацією SOCODEVI (Квебек, Канада), Канадською кооперативною асоціацією (CCA), Науково-дослідним Інститутом кооперативів та спілок Університету Шербрук (IRECUS) у партнерстві з Дніпропетровською "Сільськогосподарською консультаційною службою" (ДОГО СКС).

За підтримки партнерів зернові кооперативи за невеликий строк існування досягли значних успіхів в розвитку і об’єднанні зернових господарств. Так, кооператив "Зерновий" на сьогодні налічує 45 членів з загальним земельним банком 16 тис га. Кооператив "Зерно-БУНК", в свою чергу, об’єднує 21 зерновиробника, які обробляють майже 15 тис га риллі.

Значним і унікальним досвідом для України стало будівництво першого кооперативного елеватору в смт Васильківка Дніпропетровської області. Співзасновниками ТОВ "Перший кооперативний елеватор" є об’єднання кооперативів "Господар" та сільськогосподарський обслуговуючий кооператив "Зерновий". Потужність першої черги елеватора, будівництво якої вже завершується, складає 12700 тонн. У перспективі обсяги зберігання зростуть до 57 тисяч тон. Основне технологічне обладнання елеватору, за виключенням сушарки (Strahl – італійського виробництва) поставлене українськими підприємствами. Перша черга комплексу також включає дві завальні ями, двоє автомобільних ваг, вантажопідйомністю 80 тон, три силоси для вологого зерна по 250 т, чотири барабанних сепаратори. Потужність транспортної системи - 175 т/год, що дасть можливість відвантажувати до 55 залізничних вагонів на добу. В майбутньому планується запуск ще однієї транспортної лінії такої ж потужності. Всі процеси на підприємстві повністю автоматизовані.

Також варто відзначити досягнення кооперативу "Зерно-БУНК", який вже почав роботи по проектуванню залізничного пункту для відвантаження зернових та приймання вантажів з матеріально технічними ресурсами, й наразі успішно вирішує питання відведення земельної ділянки для початку будівництва.

Витаємо СОК "Зерно-БУНК" й СОК "Зерновий" з річницями та бажаємо подальшого розвитку для зміцнення добробуту членів кооперативу та сільських громад!