Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Управлінці - аграрники вчились управляти кредитними ризиками на семінарах Проекту

З 24 по 26 вересня цього року в містах Казанка (Миколаївська область), Умань (Черкаська область) та Кіровоград пройшла серія навчально – практичних семінарів «Управління кредитними ризиками в зерновому секторі». Дані заходи проводились за фінансової підтримки Канадсько-українського зернового проекту та були організовані місцевими дорадчими службами за активного сприяння районних та обласних Управлінь агропромислового розвитку.

Учасниками семінарів були директори та управлінці сільськогосподарських підприємств – виробників зерна, бухгалтери та економісти районних Управлінь агропромислового розвитку, дорадники, представники преси та аграрних навчальних закладів.

Спеціаліст Проекту з бізнес планування та управління ризиками Андрій Галяс презентував учасникам основні напрямки діяльності Проекту, його завдання та цілі. Крім того було звернуто увагу на важливість зберігання зерна в післязбиральний період. Як приклад зберігання зерна наводився досвід господарства з Херсонщини, керівництво якого вирішило не продавати зерно в даний час, а з допомогою технології зберігання в спеціальних поліетиленових мішках дочекатись кращої цінової пропозиції на ринку. Дослідження з даного питання було зроблене керівником економічного блоку Проекту – Сергієм Курдицьким.

Під час навчальних семінарів експерт з управління кредитними ризиками Тарас Пенцак в доступній формі розповів учасникам про основні перешкоди, які стоять на заваді плідної співпраці фінансово-кредитних установ та виробників зерна, а також про методи усунення цих перешкод. Крім того, багато уваги приділялось питанню застосування методів та інструментів в управлінні кредитними ризиками.

В Кіровограді Євгенія Луценко – спеціаліст Проекту з ґендерних питань виступила з доповіддю про стан справ з ґендерною рівністю як в цілому по Україні та світі так і в зерновому секторі зокрема.

Семінари проходили в невимушеній та навіть дружній атмосфері. Багато учасників знайшли відповіді на питання управління кредитними ризиками та отримали інструменти для їхнього подальшого вирішення у майбутньому.

Працівникам Проекту було приємно почути слова подяки з боку керівництва районних та обласних Управлінь, дорадчих служб за змістовні доповіді та отримати запрошення приїжджати з семінарами на не менш актуальні теми зернового сектору ще не один раз.