Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Розвиток кооперації в Україні став головною темою минулого тижня

Розвиток кооперації в Україні став головною темою минулого тижняТри значні події з поширення досвіду розвитку кооперації відбулися минулого тижня в Україні за участю експертів і фахівців Канадського кооперативного зернового проекту.

13 лютого 2017 року в Міністерстві аграрної політики та продовольства України команда експертів виступила з доповідями на круглому столі на тему: "Кращий міжнародний досвід створення сприятливого правового поля для розвитку сільськогосподарської кооперації та його імплементація в українське законодавство". Зокрема за сприяння Проекту на заході виступив Деніел Іш (Dan Ish) , експерт з кооперативного законодавства, професор правознавства Канади, радник правлінь кооперативів, який поширив досвід Канади щодо діяльності сільськогосподарських кооперативів та їх членів.

Менеджер Канадського кооперативного зернового проекту в Україні Сергій Курдицький 15 лютого поширив досвід роботи Канадського кооперативного зернового проекту, і виступив з доповіддю: "Шляхи збільшення прибутку для малих і середніх сільськогосподарських виробників: практичні кроки створення зернового кооперативу" на Міжнародній конференції "Соя і продукти її переробки: ефективне виробництво, раціональне використання". Зокрема він розповів про роботу Проекту, що використовує комплексний підхід та включає: підтримку розвитоку двох зернових кооперативів – СОК "Зерновий" в Дніпропетровській та СОК "Зерно-БУНК" в Кіровоградській областях, побудову першого кооперативного зернового елеватору в смт. Васильківка Дніпропетровської області та зерноперевантажувального пункту в м. Бобринець Кіровоградської обл.

16 лютого 2017 року експерти з розвитку кооперації, що працюють над реалізацією Канадського кооперативного зернового проекту поширювали світовий і локальний досвід розвитку кооперації в Міністерстві аграрної політики та продовольства України на конференції "Кооперація в якості одного з інструментів для створення аграрно-рекреаційного кластера в якості компонента розвитку сільських районів". В поширенні досвіду роботи кооперативів прийняли активну участь: Сергій Курдицький менеджер Проекту в Україні, Олександр Штефан - виконавчий директор об'єднання Кооперативів "Господар", Максим Максимов - Голова ДОГО СКС, Мартен Боріваж (Martin Beaurivage) - програмний менеджер СОКОДЕВИ, а також Алісон Клегг (Alison Clegg) - програмний менеджер Канадської кооперативної асоціації.