Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Відкриття Першого кооперативного елеватору в Україні

Відкриття Першого кооперативного елеватору в Україні30 травня 2017 року у смт Васильківка Дніпропетровської області відбулося урочисте відкриття першого кооперативного елеватору в Україні. Елеватор побудований в рамках роботи "Проекту розвитку зерносховищ і сільськогосподарських кооперативів в Україні" (Канадського кооперативного зернового проекту), який впроваджується консорціумом SOCODEVI / CCA / IRECUS в партнерстві з ДОГО "СКС" і фінансується Урядом Канади.

Потужність першої черги кооперативного елеватору складає 12700 тон одночасного зберігання. Загальна проектна потужність зі зберігання зерна дорівнює 38000 тон, із можливістю розширення до 60000 тон. Підприємство побудоване за сучасними стандартами та обладнане високотехнологічним обладнанням. За виключенням сушарки, все обладнання поставлено українськими виробниками.

Кошторис будівництва першої черги дорівнює 115 млн. грн, з яких 3 млн. грн. складають внески членів сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу "Зерновий", решта – є внеском Уряду Канади через Об’єднання кооперативів "Господар".

Елеватор є унікальним для України прикладом співфінансування фермерами - членами СОК "Зерновий" будівництва потужного об'єкту інфраструктури, який дозволить додавати вартість продукції рослинництва через якісне та чесне зберігання на власному елеваторі та формування великих товарних партій. Також завдяки дотриманню визнаних в світі кооперативних принципів фермери-члени кооперативу матимуть змогу впливати на встановлення справедливих тарифів та одержання якісних послуг.

На урочистому відкритті було представлено фільм з історією будівництва елеватору.

У заході взяли участь представники посольства Канади в Україні, центральних і місцевих органів влади України, українських та міжнародних організацій – партнерів проекту. Разом із членами українських і закордонних зернових кооперативів, учасники заходу оглянули територію першого кооперативного елеватору, який збудований за використанням найсучасніших технологій. Загалом захід відвідало близько 200 гостей.