Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Канадсько-український зерновий проект взяв участь у навчанні керівників с/г підприємств Одещини

17 лютого 2009 року фахівці Канадсько-Українського зернового проекту взяли участь у навчанні керівників сільськогосподарських підприємств та начальників управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій Одеської області. Подібне навчання проводиться кожного року Головним управлінням агропромислового розвитку Одеської ОДА.

У даному заході взяло участь близько ста зерновиробників, представників місцевої влади та науковців.

На запрошення Канадсько-Українського зернового Проекту у даному заході також взяв участь доцент кафедри „Землеробства та гербології Національного Аграрного Університету (НАУ) Микола Павлович Косолап. У своїй презентації він розповів про методику нульового обробітку ґрунту. Микола Павлович має понад двадцятирічний досвід у вивченні даної методики в умовах України. Усі свої аргументи він базував на практичних результатах, отриманих на дослідних полях НАУ. Науковець звернув увагу присутніх на дієвість та успішність нульової методики обробітку ґрунту на прикладі провідних сільськогосподарських країн.

У розвиток даної теми, економіст Проекту Андрій Галяс запропонував переглянути фільм про канадських зерновиробників. Учасники семінару із зацікавленням сприйняли інформацію про те, що деякі їх закордонні колеги вже понад 25 років ведуть господарства, використовуючи нульовий обробіток ґрунту і отримують у підсумку хороший економічний результат.

Наступною була презентація інспектора „Органік стандарт" Івана Гаврана, який розповів про особливості ведення господарств, що виробляють органічну продукцію. Детально також було описано процедуру отримання відповідного сертифіката про підтвердження відповідності вирощеної продукції.

Спеціаліст Проекту з питань сільськогосподарських позик та кредитування Ростислав Кос ознайомив присутніх із розрахунком економічної ефективності зберігання зерна на складах.

Значне зацікавлення зерновиробників викликала презентація керівника економічного блоку Проекту Сергія Курдицького про сучасну цінову ситуацію на українському та світовому ринку зерна. Доповідач розповів про світові тенденції динаміки зміни цін та фактори, які впливають на їх формування. Особливо активно виробники цікавилися прогнозами цін на поточний та наступний рік, а також можливостями вибрати оптимальний період для вигідної реалізації вирощеної продукції.

Працівники Проекту надали учасникам методичну літературу і висловили готовність співпрацювати із представниками зернової галузі в майбутньому.