Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

В Єгипті підписано міжурядові угоди

Згідно повідомлень сайту Міністерства аграрної політики України та прес-центру Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу", 24 березня 2009 року в столиці Єгипту Каїрі було підписано ряд міжурядових угод. Зокрема, Меморандуми про співробітництво в сфері сільського господарства та про співробітництво в сфері карантину рослин.

Зі слів Юрія Мельника - Міністра аграрної політики України, підписання цих документів,надасть поштовху розвитку українсько-єгипетських відносин в сфері сільського господарства, а також сприятиме збільшенню товарообігу між двома країнами.

Крім того, обговорювались важливі питання стосовно постачання до Єгипту українського зерна загалом так пшениці і кукурудзи зокрема, а також м'яса та сухого молока. Мас-медіа Єгипту напряму пов'язують візит Міністра аграрної політики України з лобіюванням відновлення торгівлі пшеницею з Єгиптом.

З країн Північної Африки та Близького Сходу, Єгипет є найбільшим імпортером зернових. На світовому рівні Єгипет також є важливим учасником торгівлі пшеницею та кукурудзою. Так, за оцінками USDA в поточному 2008/09 маркетинговому році країна імпортуватиме 7,8 млн. тонн пшениці та продуктів її переробки (6,1% від світового обсягу, посідає перше місце серед країн-імпортерів) та 4,0 млн. тонн кукурудзи (5,4% світової торгівлі, 4е місце за обсягами імпорту після Японії, Південної Кореї та Мексики).

В 2006/07 маркетинговому році Україна експортувала в Єгипет 319 тис. тон пшениці (4,3% від загального імпорту Єгипту цієї зернової) та 170 тис. тонн кукурудзи (4,1%). В 2007/08 МР з України в Єгипет було експортовано 530 тис. тонн української пшениці (6,4%) при повні відсутності експорту кукурудзи.

Початок 2008/09 року для зовнішньої торгівлі з Єгиптом був багатообіцяючим. З липня по листопад 2008 року згідно з митними даними було експортовано біля 950 тис. тонн української пшениці. Але в листопаді державний оператор GASC прийняв рішення не допускати пшеницю українського походження до тендерів із-за проблем з якістю. В результаті з грудня 2008 року експорт пшениці з України в Єгипет зупинився.

Що стосується кукурудзи, то з жовтня 2008 року (початок МР для кукурудзи) по лютий 2009 з України в Єгипет було експортовано майже 440 тис. тонн кукурудзи, але за лютий обсяги експорту упали майже в 2 рази порівняно з попереднім місяцем.

За інформацією сайту Укррудпром Єгипет готовий відновити закупівлю українського зерна. Так, в наступному році єгипетські імпортери Egyptian Traders та Cairo Three A готові збільшити на 70-80% закупки зерна, з 700 тис. тонн до 1,2 млн. тонн та з 1 млн. тонн до 1,5 млн. тонн відповідно кожен. Причому біля 80% заявлених кількостей планується закупляти в Чорноморському регіоні, оскільки ціна в даному регіоні є найбільш привабливою.