Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Вже посіяно 7 млн. га озимих культур

За інформацією Міністерства аграрної політики України, на 15 жовтня 2009 року 7090 тис. га орної землі (91% від прогнозу) було засіяно озимими культурами на зерно, у тому числі на 5,8 млн. га посіяно озиму пшеницю, 290 тис. га - озиме жито, 983 тис. га - озимий ячмінь. Озимий ріпак вже зайняв площу в 1346 тис. га, що перевищило прогноз Міністерства (1,26 млн. га).

Для порівняння, посіви озимих на зерно у 2008 році склали 8132 тис. га, посіви ріпаку - 1367 тис. га. У 2009 посівні площі під озимі зросли до 8251 тис. га., ріпак було засіяно на 1411 тис. га. В посівну кампанію 2010 очікуєтеся зменшення посівів озимих до 7,8 млн. га, тобто на 5% менш ніж в минулому році.

Зменшення посівних площ під озимими підтверджується результатами дослідження "Україна: посівна-2010. Прогноз основних сільськогосподарських культур" яке проводить агенція АПК-Інформ.

Так, згідно з результатами опитування, інтерес до озимих зернових культур - пшениці, ячменю, ріпаку - не зменшується, чого не скажеш про жито. Посівні площі під даною зерновий в поточному році багато аграріїв зменшували (21% опитаних) або повністю відмовлялися (5%) від її сівби. Варто також відзначити, що несприятливі погодні умови в оптимальні строки сівби, а саме - нестача вологи в ґрунті, сприяли тому, що окремі аграрії скоротили посівні площі під озимими.

Більш того, в ході проведення дослідження "Посівна-2010" деякі респонденти повідомляли, що в поточному сезоні повністю відмовляються від сівби озимих культур. Основними причинами цього є брак коштів на проведення посівної кампанії з огляду на обмежений доступ до банківських кредитів, а також низькі ціни на зернові культури. Крім того, не останню роль у прийнятті такого рішення надає подорожчання МТР, що ставило аграріїв перед вибором: або вкладати кошти в урожай 2010 року, або продовжити збирання кукурудзи, соняшнику і т.д.