Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Чи будуть аграрії з добривами

26 січня в Мінпромполітики відбулася нарада щодо забезпечення сільгоспвиробників мінеральними добривами вітчизняного виробництва для проведення весняно-польової компанії в 2010 році.

В ній взяли участь представники Союзу хіміків України та підприємств-виробників мінеральних добрив (ВАТ "Сумихімпром", ВАТ "Северодонецький "Азот", ВАТ "Одеський припортовий завод", ВАТ "ДніпроАзот", ВАТ "Черкаський "Азот", ВАТ "РівнеАзот", ВАТ "Дніпродзержинський завод мінеральних добрив" та інші).

Після наради на колегії Міністерства, Міністр Володимир Новицький повідомив, що проблеми з виробництвом добрив немає, проте є деякі питання щодо оплати аграріями необхідних об'ємів. Для врегулювання цих питань було запропоновано підписати Декларацію між виробниками та споживачами мінеральних добрив.

Також повідомляється, що Мінпромполітики разом з Мінагрополітики опрацювало фінансової та економічні заходи для забезпечення проведення посівної 2010. Затверджено графік поставок мінеральних добрив виробникам сільськогосподарської продукції в наступних обсягах: аміачної селітри - 1080 тис. тонн, аміачної води - 70 тис. тонн, нітроамофоски - 360 тис. тонн, суперфосфату - 110 тис. тонн, амофосу - 60 тис. тонн, калімагнезії - 3 тис. тонн, каїніту - 3 тис. тонн, тукосуміші - 132 тис. тонн.

Вартість поставок та рівень цін не вказується, проте запропоновано їх встановити та зафіксувати в згаданій Декларації, яка щорічно укладається між виробниками, споживачами міндобрив, Союзом хіміків України та Аграрним фондом.

Щодо цін на добрива на ринку станом на кінець січня 2010 року, то аміачна селітра (34,4%) коштує біля 2200-2600 грн. за тону, нітроамофоска (NPK 16-16-16) від 3 тис. до 3,9 тис. грн/т, суперфосфат - 1650 до 2100 грн/т в залежності від умов постачання, фасовки та розміру партії.