Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Озимі зернові на зерно під врожай 2013 року посіяно на 8,1 млн.га

Озимі зернові на зерно під врожай 2013 року посіяно на 8,1 млн.гаПлоща посівів зернових культур на зерно (без ріпаку), під врожай 2013 року складає 8,1 млн.га - інформує Держстат. Це майже на 300 тис.га менш, ніж було посіяно під врожай 2012 року, і є на рівні озимих посівів під врожай 2011 року. Проте, Мінагрополітики прогнозує розширення посівних площ під пшеницю, зокрема за рахунок кращого збереження посівів у зимово-весняний період.

За даними Держстату станом на 20 грудня, усі категорії господарств посіяли 6,7 млн.га озимої пшениці, 300 тис.га озимого жита і 1,1 млн.га озимого ячменю. Озимий ріпак в цьому році займе площу в 1 млн.га. В порівнянні з попереднім роком, посіви пшениці й жита майже не змінились, посіви ячменю скоротились на 270 тис.га. Озимий ріпак також зберіг свої позиції в структурі посівних площ під озимими.

Тенденцією останніх років стало скорочення посівів озимого ячменю. Так ще станом на грудень 2009 року під цією зерновою було засіяно 1,6 млн.га. Це був рекордний розмір площ під озимим ячменем, наступні роки посіви поступово знижувалися. Також відбувається зменшення площ під озимим ріпаком. Для порівняння - під врожай 2010 року озимий ріпак було посіяно на 1,4 млн.га. Проте, за останні три роки посіви стабілізувалися на рівні 1 млн.га. Площі, що звільняються займає кукурудза, яка наразі стає однією з основних експортних культур.

"Стан посівів озимих зернових кращий за середньорічні показники останніх 10 років, що дає підстави розраховувати на їх успішну перезимівлю та збереження під час відновлення весняної вегетації" - повідомив директор Департаменту землеробства Мінагрополітики О.Демидов під час підсумкового засідання Колегії. На цьому базується очікування щодо розширення площ під пшеницю, з яких буде зібрано врожай.

Перебільшити вплив погодних умов на врожай не можливо. Так, у 2010 року було посіяно 6,55 млн.га озимої пшениці і в результаті зібрано 22,3 млн.га врожаю пшениці в 2011 році. Тоді коли у 2011-му посіви озимої пшениці було збільшено до 6,7 млн.га і в цьому році було зібрано 16,4 млн.т зерна (у початково оприбуткованій вазі).

Хоча ще рано оцінювати стан озимих посівів під врожай 2013 року - це буде краще видно після їх перезімівлі.