Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Озимі зернові зійшли на 96% посівних площ

Озимі зернові зійшли на 96% посівних площЗа інформацією Мінагрополітики, станом на 21 грудня сходи озимих зернових отримано на 7,8 млн.га, що становить 96% від посівних площ. Стан озимих посівів є кращим за середньорічні показники останніх 10 років, що дає підстави розраховувати на їх успішну перезимівлю та збереження під час відновлення весняної вегетації - раніше повідомив директор Департаменту землеробства Мінагрополітики.

Сходи не отримано лише на 360 тисячі гектарів. Це набагато краще, ніж рік тому, коли не зійшло 1,7 млн.га озимих зернових. Щодо стану посівів, то на кінець грудня 92% озимих перебували у доброму та задовільному стані - з них у доброму стані − 62% озимих на зерно, зокрема, 63% пшениці та тритикале, 67% жита, 57% ячменю та 68% ріпаку - зазначив Микола Присяжнюк під час прес-конференції. Для порівняння - у грудні 2011 року лише біля 65% посівів озимих зернових і ріпаку знаходились у доброму та задовільному стані.

Міністр також додав, що озимі культури перебувають у стані зимового спокою на всій території країни. Завдяки достатньому сніговому покриву на полях умови для перезимівлі складаються цілком задовільно, а у районах, де снігу не було, сильних морозів не спостерігалося. У той же час, складною ситуація залишається в Криму та Луганській області, в яких сходи отримано на 33% і 66% площ відповідно.

Крім того, тепла погода, яка спостерігалася в південних регіонах в кінці року, може внести корективи в статистику стану озимих посівів. Так, високі температури (+9-15 градусів) в Криму, Херсонській, Запорізькій і частково Одеській областях, можуть привести надалі до зниження морозостійкості озимих зернових культур. Про це 27 грудня повідомила начальник відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Тетяна Адаменко.

Попереду залишаються ще два місяці зими і березень, який також може внести корективи. Так сталося у 2010 році, коли на весні льодова кірка сформувалась на майже 900 тис.га озимих посівів. Тому недивлячись на дуже добрий початок, стан озимини можна буде оцінити лише після перезімівлі.