Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Аграрії Криму почали весняну посівну кампанію

Аграрії Криму почали весняну посівну кампаніюЯкщо в 2011 і 2012 роках посівна в Криму починалася лише в середині березня, то в цьому році тепла дощова погода, яка спостерігалася на початку лютого, дала змогу аграріям Криму розпочати весняно-польові роботи раніше. Станом на 14 лютого 2013 року в АР Крим вже посіяно 9,4 тис.га ранніх зернових, повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства АРК.

В Криму з 424,3 тис. га озимих посівів сходи не було отримано на площі в 102,6 тис.га (24,2% від посівної). Ще на 147 тис.га посіви були слабкими і зрідженими. Серед усіх регіонів України це набільша площа в абсолютному виразі, яку скоріш за все потрібно буде пересіяти ярими культурами.

Господарства Півдня України продовжують підживлення озимих зернових культур. Так, на середину лютого вже підживлено зернові на площі понад 193 тисячі гектарів, найбільше у Криму – 71,1 тисячі гектарів та Одеській області – 50,2 тисячі гектарів. Також аграрії підживили 49,3 тисячі гектарів озимих посівів у Запорізькій області, 9,1 тисячі гектарів – у Херсонській, 9 тисяч гектарів − у Миколаївській, 2,5 тисячі гектарів − у Житомирській та 1,8 тисячі гектарів − Сумській

Що ж до сільгоспвиробників інших регіонів, то наразі завершується підготовка до весняно-польових робіт насіння, мінеральних добрив та протруйників. Так, на сьогодні аграрії вже накопичили 761,8 тисячі тонн поживних речовин міндобрив. Це 79% до заявки, але на 22% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року - повідомляє Мінагпрополітики України.