Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Аграрії України потужними темпами продовжують осінню посівну

Аграрії України потужними темпами продовжують осінню посівнуТривалі дощі, які пройшли майже на всій території країни в вересні, уповільнили посів озимих культур під врожай 2014 року. Лише в останні дні встановилися сприятливі погодні умови для продовження осінніх польових робіт. За даними Мінагрополітики Україні станом на 9 жовтня 2013 року сільгоспвиробники засіяли озимими 4,4 млн.га проти 5,8 млн.га на відповідну дату минулого року.

Остання детальна інформація на сайті Мінагрополітики щодо ходу посівної кампанії датується 27 вересня. На цю дату озимими на зерно було засіяно лише 1,98 млн. га, або 24% від прогнозованої площі (у 2012 році на цю дату озиминою було засіяно 4525 тис. га), з них: 1,81 млн.га озимої пшениці та тритикале, або 27% до прогнозу (у 2012 - 4135 тис. га), 126 тис.га жита, або 42% до прогнозу (259 тис.га), озимого ячменю - 52 тис.га, або 4% до прогнозу (131 тис.га). Це означає, що за неповних два тижні аграрії засіяли понад 2,4 млн.га.

На відміну від озимих зернових, показники посіву озимого ріпаку були досить високими. На 27 вересня вже було посіяно 799 тис. га, що складало 86% до прогнозу Мінагрополітики.

Пізні строки посіву не засмучують очільника Мінагрополітики. "Досвід останніх років свідчить, що більш пізні посіви забезпечують досить високу урожайність зерна. Варто відзначити, що ґрунт достатньо зволожений. Це дає можливість отримати хороші сходи та сформувати потенціал врожаю озимих зернових 2014 року." – наголосив Микола Присяжнюк.

Також варто відмітити, що в АР Крим, аграрії якої другий рік поспіль постраждали від посухи, погодні умови цієї осені дають надію на добрий врожай. Так Міністр аграрної політики і продовольства Криму Микола Полюшкин спільно з науковцями відмитили той факт, що в автономії зараз складається унікально сприятлива ситуація для сівби озимих, тому що в Криму досить рідко бувають такі погодні умови, коли аграрії засівають зерно у вологий ґрунт й мають змогу отримати сходи в оптимальні агрономічні строки.