Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Посіви ярих культур зростуть на 7% - Мінагрополітики

Озимими засіють понад 8 мільйонів гектарівЯрі зернові та зернобобові культури в Україні планують посіяти на площі близько 8,7 мільйонів га, що на 0,6 млн.га більше, ніж торік. Щодо структури посівних площ, то, за даними профільного міністерства, можуть бути розширені посіви під пізніми культурами, зокрема основною експортоорієнтованою культурою – кукурудзою. 

За даними Мінагрополітики Україні посіви кукурудзи розширяться до 5,2 млн.га, що на 400 тис.га більше, ніж посівні площі у 2013 році. Соняшник планують посіяти на 4,3 млн.га (скорочення на 790 тис.га проти збиральних площ у 2013 році), ячмінь - 2,2 млн.га (на рівні минулого року), сою - 1,5 млн.га (+150 тис.га).

Найбільші за обсягами площі під ярими зерновими і зернобобовими без кукурудзи будуть посіяні у Харківській області – 305 тис.га, Дніпропетровській – 286 тис.га, Донецькій – 240 тис.га, Запорізькій – 224 тис.га. В АР Крим, за інформаціює Міністерства аграрної політика та продовольства республіки, ярі культури планують посіяти на площі 293,9 тис. га. Також до 15 лютого встановлений термін підготовки сільськогосподарської техніки до польових робіт. Нагадаємо, що в минулому році станом на 14 лютого в регіоні вже було посіяно 9,4 тис.га ранніх зернових.

Загалом в Україні для проведення весняної посівної 2014 року планується мати близько 817 тисяч тонн насіння. Станом на 06 лютого поточного року на перевірку надійшло 446,14 тис. тонн насіння ярих культур, з яких до посівних кондицій доведено 444,36 тис. тонн. На ту ж дату профільне міністерство інформувало про готовність близько 95% тракторів і ґрунтообробно-посівних машин до роботи в період весняно – польових робіт.

Щодо підготовки агрохімікатів, станом на 10 лютого за даними профільного міністерства аграріями вже накопичено 42% засобів захисту рослин та 74% протруйників, а також 62% мінеральних добрив. Придбаних препаратів вже достатньо для проведення першого весняного підживлення озимих культур.

За попередніми даними вся посівна площа сільськогосподарських культур під урожай 2014 року прогнозується в межах 28,1 млн. га, майже на рівні торішньої. Зерновий клин в усіх категоріях господарств становитиме 16,5 млн.га, або 59% від загальної, що на 300 тис.га більше проти минулого року. Як відомо, структура зернового клину під урожай може коригуватися в залежності від умов перезимівлі озимих культур, за рахунок оптимізації площ посіву ярих зернових культур.