Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

В Україні розпочато весняну посівну-2014

В Україні розпочато весняну посівну-2014Аграрії Криму розпочали посів ранніх ярих зернових культур, зокрема ячменю, якого станом на 24 лютого засіяно на площі 22 тисячі гектарів. 26 лютого аграрії Миколаївської області також почали весняно-польові роботи й очікується, що незабаром до них долучаться всі південні області України.

За даними Міністерства аграрної політики та продовольства, загалом у поточному сезоні під зернові буде засіяно 16,8 мільйонів гектарів. Також, як вже повідомлялось раніше, у 2014 році має змінитися структура ярих посівів: на 400 й 150 тисяч гектарів збільшаться посіви кукурудзи й сої відповідно за рахунок скорочення площ під житом, озимою пшеницею, соняшником.

За словами Миколи Присяжнюка, станом на 26 лютого аграрії забезпечені насінням приблизно на 110%, пально-мастильними матеріалами - на 70%, добривами - на 80%. Сільгосппідприємства з 19 регіонів вже приступили до підживлення озимини.

В середньому по Україні 93% озимини продовжують перебувати у доброму та задовільному стані. Профільне міністерство інформує, що пересіяти потрібно біля 500 тис. га озимини, що нижче середнього показника за останні десять років. Якщо температура не опуститься нижче -7 °C , то загрози того, що озимі постраждають, немає.

Зокрема, у Івано-Франківській області в доброму та задовільному стані знаходиться близько 90% посівів. Під ярі зернові буде відведено приблизно 90 тис.га , технічні - 22 тис.га, кормові культури - 31 тис.га. У Одеській області за даними директора департаменту АПК 98% озимих посівів знаходяться в доброму та задовільному стані.

Нагадаємо, що у минулому 2013 році весняна посівна компанія також розпочалась у лютому, й на 14 лютого 2013 року в АР Крим було посіяно 9,4 тис.га ранніх зернових.