Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Засіяно більше двох третин ярих культур

Засіяно більше двох третин ярих культурЗа даними Міністерства аграрної політики та продовольства станом на 7 травня поточного року засіяні 6,6 млн.га або 79% від запланованих площ під ярі зернові та зернобобові культури, включаючи кукурудзу. Кукурудза на зерно посіяна на площі 3,9 млн.га, що складає 76% прогнозу, який в поточному році дорівнює 5,1 млн.га.

Гречка станом на вищезазначену дату посіяна на 38 тис.га (23% від прогнозованих 168 тисяч гектарів), просом засіяли 37 тис.га (31% від запланованих до посіву 121 тисячі гектарів). Посів соняшнику здійснено на площі 3,5 млн.га, що також складає більше двох третин або 81% від прогнозованих до посіву 4,3 млн.га. Ця площа засіву на 10% менше минулорічної. Планується, що посіви сої в поточному році займуть біля 1,7 млн.га, а на поточну дату вже засіяно 62% від прогнозу або трохи більше ніж один мільйон гектарів.

За даними того ж джерела загалом до посіву ярих культур заплановано 8,3 млн.га, що на 2% більше, ніж у минулому році. Посівна площа ярих культур в усіх категоріях господарств під урожай 2014 року очікується на рівні 18,3 млн гектарів без врахування можливого пересіву. Крім цього, по групі технічних ярих культур планується посіяти 6,5 млн.га.

Також на кінець квітня, за результатами інспектування озимих зернових культур, відомо, що із посіяних 7,8 млн.га озимих в доброму та задовільному стані знаходяться 7,3 млн.га, що складає 94% від загальних посівів, у слабкому та зрідженому стані знаходиться 0,4 млн.га, що дорівнює 5% від загальних площ озимих, 1% або 101,4 тис.га озимих загинуло.

Варто відмітити, що навіть не дивлячись на несприятливу зимову погоду, що спостерігалась наприкінці січня та на початку лютого, справдились найоптимістичніші прогнози щодо збереження в гарному стані озимих зернових в Україні.