Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Найліпшу серед озимих схожість демонструє жито

Найліпшу серед озимих схожість демонструє житоНа 6,3 млн гектарів озимих посіяних під врожай 2016 року отримано сходи, що склало 89% від загальної засіяної площі, яка дорівняла 7,1 млн гектарів. Найліпша схожість станом на 28 січня 2016 року спостерігається у жита і склала 94% від засіяних площ. Друге місце по частці сходів посідає ячмінь з результатом 93% від засіяних площ. Сходи пшениці і тритікале отримані на 88% площ.

За даними Міністерства аграрної політики та продовольства України, результат поточного обстеження стану сходів озимини майже ідентичний минулому обстеженню. Так, станом на кінець січня в доброму і задовільному стані знаходиться 67% озимини, слабкими і зрідженими є 33% посівів озимини.

Зокрема, сходи пшениці і тритікале отримані на площі 5,3 млн га, із них в доброму стані знаходяться 31%, в задовільному стані знаходиться 36% сходів, частка слабких і зріджених сходів становить 33%.

Не дивлячись на певні труднощі, про які повідомлялось раніше, стовідсоткова схожість озимини відмічена в Одеській та Херсонській областях зони Степу країни.

Лідерами схожісті зони Лісостепу можна назвати Тернопільську та Хмельницьку області. Майже всі області Полісся отримали стовідсоткові сходи. Найнижчий в країні відсоток схожісті озимини, трохи більший за половину засіяних площ (56%) отриманий у Дніпропетровській області.