Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Найбільшу площу ранніми зерновими засіяно у Дніпропетровській області

Найбільшу площу ранніми зерновими засіяно у Дніпропетровській областіЛідером в посівній кампанії ранніх зернових станом на 18 квітня стала Дніпропетровська область, аграрії якої засіяли 221,4 тис гектарів, що складає 88% від запланованих до посіву. На другому місці за засіяною площею знаходиться Харківська область з площею 210,6 тис га, до досягнення планових показників зерновиробникам цієї області залишилось засіяти 10% площ. Замикає трійку лідерів Запорізька область, де засіяли 186,4 тис га і це 93% від запланованих.

Загалом по країні, на вищезгадану дату, посів ранніх зернових культур проведений на площі 2,3 млн га, або 92% до прогнозу, що на 0,3 млн га перевищує аналогічний показник минулого року. Такі дані повідомило Міністерство аграрної політики і продовольства України.

Щодо структури посівів ранніх зернових – 74% від засіяних площ, а саме 1,7 млн га зайняли посіви ячменю, якого вже засіяно 90% від запланованих площ, що на 200 тис га більше, ніж у минулому році. Вівса засіяно - 204 тис га, пшениці - 156 тис га. Обидва показники засіяних площ перевищують минулорічні.

Як повідомлялось раніше, посівна озимих культур під врожай 2016 року проходила з погодними ускладненнями, тому прогнозується, що ярими зерновими будуть засіяно площ більше ніж у минулому році.

За даними профільного міністерства, із засіяних під озимі зернові 7,1 млн га, станом на 14 квітня сходи отримані майже на 7 млн га, що склало 98%. В доброму стані знаходиться 41% сходів, або 2,9 млн га. В задовільному стані 38%, або 2,7 млн га. Слабкими і зрідженими є озимі сходи на площі 1,4 млн га, або майже 21%. Зокрема в Дніпропетровській області із засіяних 520 тис га озимини сходи отримані на 469 тис га, або 90% площ. Із них в доброму і задовільному стані знаходиться 42% озимини.