Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Посів під врожай 2018 року: озимі перезимували, ярі майже засіяні

Посів під врожай 2018 року озимі перезимували, ярі майже засіяніПід врожай 2018 року в Україні озимими було засіяно 7,3 млн гектарів площ. В даний час продовжують свою вегетацію наступні культури: пшениця і тритікале, що займає 6,3 млн га, або 85% всіх озимих зернових культур. Озимий ріпак, що засіяний на площі 1 млн га., або 14% від озимих посівів. Ячмінь, що засіяний на площі 826 тис. га і жито, засіяне на площі 149 тис. га. За даними Міністерства аграрної політики та продовольства України такої успішної перезимівлі озимих культур, як в цьому році, не спостерігалося на території України за всю історію спостережень.

Мінагрополітики повідомило, що в період с січня по березень 2018 року в Україні склались дуже благоприємні умови для перезимівлі озимих зернових культур. В даний час озимі культури в гарному стані на 7,2 млн гектарів площ, що складає майже 100% від засіяних під озимі площ, загинули менше 0,1% від засіяних площ.

В свою чергу експерти "АПК-Інформ" менш оптимістичні, ніж офіційні джерела. Вони констатують, що в Україні в поточному році слід очікувати зниження врожайності озимих зернових культур в наслідок того, що погодні умови першої половини весняно-літньої вегетації для озимих зернових культур виявилися порівняно складними на більшості території України. Порушення існуючих рекомендацій при вирощуванні озимих зернових культур, а саме сівообігу, в поєднанні зі складними, але не критичними погодними умовами можуть привести до зниження врожайності на окремих полях до 25-30%. В інших випадках зниження врожайності, за попередніми прогнозами, не перевищуватиме 10-15%.

Також профільне міністерство проінформувало, що станом на 23 травня 4 області в Україні закінчили посів ярих зернових. Першими в Україні ярі зернові посіяли фермери і фермерки Кіровоградщини. На даний час зернові та зернобобові культури разом з кукурудзою посіяні на площі 6,9 млн га або 95% від прогнозних до посіву 7,4 млн га. Зокрема ранні ярі зернові посіяні на площі 2,3 млн. Кукурудза на зерно посіяна на площі 4,4 млн га, що складає 96% від запланованих до посіву площ.

Щодо ярих культур експерти "АПК-Інформ" також пишуть, що більшість українських сільгоспвиробників стурбовані сходами і розвитком посівів ярих культур в поточному році. Дана ситуація зумовлена як пізньою весною, так і тривалою відсутністю опадів протягом весняного періоду, що призвело до недостатньої кількості вологи в ґрунті.Таким чином в Україні під врожай 2018 року станом на 23 травня 2018 року зайняті 14,1 млн гектарів посівних площ, але подальший розвиток озимих культур залежатиме від погодних умов та зволоження ґрунту.