Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Сходи озимих під врожай 2018/19МР отримані на 97% засіяних площ

Сходи озимих під врожай 2018-19 МР отримані на 97% засіяних площСходи озимих зернових отримані на площі 6,9 млн гектарів від засіяних 7,1 млн гектарів. Зокрема в доброму та задовільному стані знаходяться 6 млн гектарів, або 86% від отриманих сходів. В слабкому та зрідженому стані знаходяться 0,9 млн га або 14% від посівів, що дали сходи. Також високу схожість в поточному маркетинговому році демонструє озимий ріпак. Культура, що була засіяна на площі 1,03 млн гектарів дала майже сто відсоткові сходи. Частка у 92% сходів ріпаку знаходиться в доброму та задовільному стані, в слабкому та зрідженому стані знаходиться 8% сходів або 87 тис. га.

Такі дані станом на 17 грудня повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства України. Вищезгадане джерело також констатує, що сходи озимих в поточному маркетинговому році знаходяться в кращому стані, ніж у минулому, коли на аналогічну дату в слабкому та зрідженому стані знаходилось 19% озимих зернових та 13% озимого ріпаку.

Як повідомлялось раніше, структура засіяної озимини в поточному році згідно посівних площ наступна: озима пшениця і тритикале складають частку у 85%, частка озимого ячменю дорівнює 13% від загальної озимини. Частка жита є найменшою і дорівнює 2% від озимини.

Щодо до сусідніх країн чорноморського регіону, то найгірша ситуация спостерігається в Румунії, де неоднорідні сходи та морозна погода ставить під питання перспективи майбутнього врожаю. В Росії, зерно якої наразі напряму конкурує з зерном українського походження, посіви озимих щодо середніх показників залишаються в хорошому стані, проте в гіршому, ніж в минулому році.