Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Стан посівів озимих в Україні один з кращих за останні п’ять років

Стан посівів озимих в Україні один з кращих за останні п’ять роківІз засіяних під озимину 7,6 млн га в Україні сходи отримано на 98% площ. З усіх отриманих сходів в доброму та задовільному стані знаходяться 86% сходів, в слабкому та зрідженому стані зараз знаходяться 14% сходів. Також отримані сходи озимого ріпаку на 99% площ. З отриманих сходів 92% знаходяться в доброму та задовільному стані і 8% сходів знаходяться в слабкому та зрідженому стані. Експерти вважають, що поточний стан посівів озимих культур є одним із кращих за останні 5 років.

Такі данні повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства.

Також, Міністерство повідомило, що в 14 областях України почалось підживлення озимих культур на зерно. Джерело наголошує на те, що станом на 14 лютого вже підживлено озимих культур на зерно на площі 648,1 тис га, або 9% до загальної площі, засіяною озиминою. Також повідомляється, що темпи підживлення є швидшими за минулорічні. На аналогічну дату минулого року було підживлено 5% площ. Зокрема, підживлено: озимої пшениці – 537,5 тис. га або 8% від запланованих до підживлення. Озимого жита підживлено 1,5 тис. га, що дорівнює 1% засіяних площ. Частку у 11% або 109 тис. га вже підживлено озимого ячменю. Крім того, озимий ріпак підживлений на площі 240,1 тис. га або майже на одній п’ятій від запланованих до підживлення площ. 

Як повідомлялось раніше, структура засіяної озимини в поточному році згідно посівних площ наступна: озима пшениця і тритикале складають частку у 85%, частка озимого ячменю дорівнює 13% від загальної озимини. Частка жита є найменшою і дорівнює 2% від озимини.