Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Посівна площа в Україні під врожай 2019 року становить 27,7 млн га

Посівна площа в Україні  під врожай 2019 року становить 27,7 млн гаПосівна площа сільськогосподарських культур в усіх категоріях господарств України під урожай 2019 року очікується в межах 27,7 млн га або на рівні 2018 року. 54% або 14,8 млн гектарів в цьому році планується засіяти зерновими культурами. Так, посів ярих зернових культур прогнозується на площі 7,2 млн га. При цьому структура зернового клину може корегуватися в залежності від умов перезимівлі озимих культур.

Такі дані повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства України. Як повідомлялось раніше, експерти вважають, що поточний стан посівів озимих культур є одним із кращих за останні 5 років.

Щодо забезпечення насіннєвим матеріалом, за даними профільного міністерства, загальна потреба в насінні ярих культур по сільськогосподарських підприємствах для посіву у 2019 році складає 682 тис. тонн. Очікувана забезпеченість насінням ярих складає 684 тис. тонн або 100% до потреби.

Забезпеченість сільгосппідприємств засобами захисту рослин станом на сьогодні загалом по Україні складає 14,7 тис тонн або 48% від потреби. Лідерами з забезпеченості засобами захисту рослин є Запорізька, Вінницька і Полтавська області, які мають 79% , 76% і 63% від потреби засобів захисту рослин відповідно. Дану інформацію також оприлюднило міністерство аграрної політики та продовольства України