Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

В Україні розпочали посів ранніх зернових

В Україні розпочали посів ранніх зернових159 тисяч гектарів вже засіяно ранніми зерновими та зернобобовими культурами. Засіяна площа складає частку у 7% від прогнозованих до посіву ранніми зерновими 7,2 мільйонів гектарів. Зокрема ярим ячменем засіяно 103 тис гектарів або 7% від запланованої площі. Ярої пшениці засіяно 6 тис гектарів або 3% від запланованих до посіву площ.

Гороха засіяно 48 тис га або 14% площ від запланованих до посіву. Вівса посіяно 2 тис. га або 1% до плану. Посів ранніх зернових розпочато в 11 областях України. Такі дані станом на 11 березня повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Як повідомлялось раніше, посівна площа сільськогосподарських культур в усіх категоріях господарств України під урожай 2019 року очікується в межах 27,7 млн га або на рівні 2018 року. Озимі культури під врожай поточного маркетингового року зійшли на площі 7,44 млн гектарів. Зараз продовжується підживлення озимих культур на зерно, яке вже проведено на площі 5,0 млн га або 65% до прогнозу.

Зокрема озимої пшениці підживлено 4,1 млн га або 64% від запланованих для підживлення. Озимого жита підживлено 54 тис. га або 47% до прогнозу. Озимого ячменю вже підживлено 768 тис. га або 76% від плану. Крім того, озимий ріпак підживлений на площі 1,1 млн га або 86% . Поточні темпи підживлення ріпаку значно швидші за минулорічні, коли на аналогічну дату було підживлено 332 тис. га.