Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

В Україні під врожай ріпаку поточного року засіяні найбільші за 9 років площі

В Україні під врожай ріпаку поточного року засіяні найбільші за 9 років площі1,3 млн гектарів було засіяно в Україні озимим ріпаком під врожай 2019 року, що на 28% більше площ під врожай минулого року. Левову частку 1,28 млн гектарів засіяли сільськогосподарські підприємства і 15,9 тис гектарів було засіяно господарствами населення. Найбільша площа ріпаку засіяна в Одеській області, майже 210 тис гектарів, що на 36% більше, ніж у минулому році. На другому місці за площею ріпаку в Україні знаходиться Дніпропетровська область, де засіяно 116 тис гектарів, що на третину більше ніж в 2018 році.

Трійку лідерів-областей замикає Херсонська область, де озимого ріпаку було засіяно 89,5 тис гектарів, що перевищує минулорічні площі майже на 45%. Миколаївська та Вінницька області знаходяться в п’ятірці лідерів з площею у 84,5 тис га і 79,7 тис га відповідно.

Варто відзначити, що в Миколаївській області площа під посів ріпаку в поточному році збільшена майже вдвічі порівняно з минулим роком. Такі дані повідомила Державна служба статистики в Україні.

Як повідомлялось раніше, стан посівів озимих культур був одним із кращих за останні 5 років. Зокрема, сходи озимого ріпаку були отримані на 99% площ.

За даними Latifundist прогнозовані 5,8 млн га на 2019/20 МР  до посіву ріпаку в Європі будуть найменшою площею під ріпаком за 12 років. В порівнянні з минулим роком посівні площі знизились на 19,1%. Зменшення посівних площ відбулось як через низькі ціни на олійні, та й складні погодні умови (посуха) при посіві в країнах - традиційних виробниках цієї культури. 

За даними АПК-інформ, ціна на ріпак зростала на протязі останніх 3-х років. Так на початку 2016 року ціна за тонну дорівнювала 9000 грн, найбільша ціна фіксувалась в середині минулого року і дорівнювала 13500 грн/т далі було зниження, і зараз вона знаходиться в діапазоні від 11000 до 11200 грн/т.