Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Уряд обіцяє підтримати проведення весняно-польових робіт

За інформацією урядового порталу, КМУ на своєму засіданні прийняв ряд постанов щодо забезпечення проведення весняно-польових робіт. Про це сьогодні заявила Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко на прес-конференції.

«Сьогодні, постановами Уряду, розроблено низку механізмів, які забезпечать фінансування сільськогосподарських виробників, аграріїв через Аграрний фонд, яким ми створили в минулому році і в якому є 2,5 млрд. грн.», - зауважила Юлія Тимошенко.

Фактично мова є про фінансування аграріїв за рахунок коштів які Аграрний фонд повинен залучити через продаж зерна. Своєю постановою від 04 лютого Уряд дозволив продавати Фонду зерно врожаїв 2006-2008 років, а це приблизно 2 млн. тонн.

За словами Тимошенко, в лютому місяці через Аграрний фонд буде виділено 1 млрд. 300 млн. грн. на весняно-польові роботи, а в березні ця сума становитиме - 2 млрд. грн. Прем'єр-міністр підкреслила, що прийнято рішення про закупку врожаю минулого періоду в селян, а також здійснення форвардних закупівель. Як вказала Прем'єр-міністр, що форвардні договори можуть вже укладатися з понеділка (23го лютого 2009 року) оскільки всі прийняті рішення наберуть чинності завтра (19го лютого).

Згідно з постановою КМУ №736 від 16 травня 2007 "Про запровадження державних форвардних закупівель зерна", форвардні закупівлі передбачають придбання зерна у сільськогосподарських товаровиробників за фіксованою ціною та на умовах авансового платежу у розмірі 50% його повної вартості на момент укладення форвардного біржового контракту. Постачання зерна згідно з контрактом здійснюється до 1 жовтня, а остаточні розрахунки проводяться до 1 грудня поточного року.

Форвардні закупівлі проводяться за мінімальними закупівельними цінами, встановленими на зерно на відповідний маркетинговий період. На 2009/10 маркетинговий рік такі цін встановлени наказом Мінагрополитіки №50 від 24.01.2009; наприклад, для пшениці 3го класу це 1251 грн. за тонну.

Інша форма підтримки - продаж аграріям дизельного пального за більш доступними цінами - 4200 грн. за тону. Тимошенко заявила що відповідні домовленості вже є з Кременчуцьким нафтопереробним заводом. Для інформації - на сайті «Укртатнафти», оператора НПЗ, комерційна ціна на дизельне пальне літне встановлена на рівні 4700-4800 грн. за тонну.

Вчора, міністр палива та енергетики Юрій Продан заявив що Уряд працює над оптимальними маршрутами постачання дизельного палива сільгоспвиробникам.

„Доставку, я думаю, Мінагропром може організовувати. Є механізми заміщення. Кременчуцький НПЗ, якщо домовитись, можна замістити на Лисичанський НПЗ, на Одеський НПЗ. Можна домовитись для того, щоб ми по всій Україні не розвозили з Кременчуцького НПЗ дизпаливо на сьогоднішній день", - розповів Юрій Продан.

Підтримку отримають і малі фермерські господарства. Юлія Тимошенко повідомила про її звернення до бюджетного комітету Верховної Ради щодо направлення частини коштів, а саме 200 млн. грн., Стабілізаційного фонду на підтримку фермерських господарств. Бюджет-2009 передбачає тільки 20 млн. грн. на пряму фінансову підтримку фермерських господарств.