Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Посів під врожай 2018 року: озимі перезимували, ярі майже засіяні

Посів під врожай 2018 року озимі перезимували, ярі майже засіяніПід врожай 2018 року в Україні озимими було засіяно 7,3 млн гектарів площ. В даний час продовжують свою вегетацію наступні культури: пшениця і тритікале, що займає 6,3 млн га, або 85% всіх озимих зернових культур. Озимий ріпак, що засіяний на площі 1 млн га., або 14% від озимих посівів. Ячмінь, що засіяний на площі 826 тис. га і жито, засіяне на площі 149 тис. га. За даними Міністерства аграрної політики та продовольства України такої успішної перезимівлі озимих культур, як в цьому році, не спостерігалося на території України за всю історію спостережень.

Мінагрополітики повідомило, що в період с січня по березень 2018 року в Україні склались дуже благоприємні умови для перезимівлі озимих зернових культур. В даний час озимі культури в гарному стані на 7,2 млн гектарів площ, що складає майже 100% від засіяних під озимі площ, загинули менше 0,1% від засіяних площ.

В свою чергу експерти "АПК-Інформ" менш оптимістичні, ніж офіційні джерела. Вони констатують, що в Україні в поточному році слід очікувати зниження врожайності озимих зернових культур в наслідок того, що погодні умови першої половини весняно-літньої вегетації для озимих зернових культур виявилися порівняно складними на більшості території України. Порушення існуючих рекомендацій при вирощуванні озимих зернових культур, а саме сівообігу, в поєднанні зі складними, але не критичними погодними умовами можуть привести до зниження врожайності на окремих полях до 25-30%. В інших випадках зниження врожайності, за попередніми прогнозами, не перевищуватиме 10-15%.

Також профільне міністерство проінформувало, що станом на 23 травня 4 області в Україні закінчили посів ярих зернових. Першими в Україні ярі зернові посіяли фермери і фермерки Кіровоградщини. На даний час зернові та зернобобові культури разом з кукурудзою посіяні на площі 6,9 млн га або 95% від прогнозних до посіву 7,4 млн га. Зокрема ранні ярі зернові посіяні на площі 2,3 млн. Кукурудза на зерно посіяна на площі 4,4 млн га, що складає 96% від запланованих до посіву площ.

Щодо ярих культур експерти "АПК-Інформ" також пишуть, що більшість українських сільгоспвиробників стурбовані сходами і розвитком посівів ярих культур в поточному році. Дана ситуація зумовлена як пізньою весною, так і тривалою відсутністю опадів протягом весняного періоду, що призвело до недостатньої кількості вологи в ґрунті.Таким чином в Україні під врожай 2018 року станом на 23 травня 2018 року зайняті 14,1 млн гектарів посівних площ, але подальший розвиток озимих культур залежатиме від погодних умов та зволоження ґрунту.


Discuss this article