Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

В Україні працюють над зміною стандарту визначення якості пшениці

В Україні працюють над зміною стандарту визначення якості пшениціРішення щодо зміни стандарту ДСТУ 3768 було прийнято під час засідання технічного комітету "Зернові культури та продукти їх переробки". Засідання проходило в рамках щорічної міжнародної науково-практичної конференції "Технології харчових продуктів і комбікормів" в Одесі. Це було перше публічне обговорювання стандарту.


Discuss this article

З 1 січня 2012 року знижується допустимий рівень вмісту свинцю в пшениці

З 1 січня 2012 року максимально допустимий рівень вмісту свинцю в зерні продовольчої пшениці дорівнюватиме 0,2 мг/кг. Таку норму встановлено постановою Державної санітарно-епідеміологічної служби України №30 від 24 вересня 2010 року "Про затвердження значення гігієнічного нормативу вмісту свинцю (Pb) в зерні продовольчої пшениці".


Discuss this article

Азаров заборонив переглядати стандарт на пшеницю

Прем'єр-міністр України Микола Азаров заборонив керівникам аграрного блоку Уряду і Держспоживстандарту України навіть розглядати пропозиції щодо перегляду державних стандартів, які регламентують вимоги до якісних показників вітчизняних товарів, а особливо продовольчої пшениці. Про це Прем'єр-міністр заявив 28 липня під час засідання Кабінету Міністрів.


Discuss this article

Введено в дію ДСТУ 3768:2010 "Пшениця. Технічні умови"

Згідно з наказом Держспоживстандарту України від 31 березня 2010 року №108 затверджено новий стандарт на пшеницю ДСТУ 3768:2010 "Пшениця. Технічні умови". Цей стандарт підготовлено з урахуванням зауважень та пропозицій, які надішли за період чинності попереднього стандарту ДСТУ 3768:2009. Керівником розробки є Державний центр сертифікації і експертизи зерна та продуктів його переробки.


Discuss this article

Введено золотий стандарт на пшеницю

В Україні з 1 квітня 2010 року запрацює новий національний стандарт на пшеницю. Майже за рік (з квітня 2009 року) роботи нового ДСТУ в тестовому режимі виробники зерна вже змогли заробити. Саме завдяки більш чітко прописаним вимогам до зерна в 2009 році близько 46% пшениці (9,6 млн. тонн з 20,86 млн. тонн) були зараховані до продовольчої. Ціна такого статусу навіть у нинішній не дуже прибутковий маркетинговий рік відчутна різниця в цінах на фураж і продовольче зерно складає мінімум 200 грн. за тонну або 2 млрд. грн. в масштабах країни - пише видання "ДЕЛО".


Discuss this article