Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Азаров заборонив переглядати стандарт на пшеницю

Прем'єр-міністр України Микола Азаров заборонив керівникам аграрного блоку Уряду і Держспоживстандарту України навіть розглядати пропозиції щодо перегляду державних стандартів, які регламентують вимоги до якісних показників вітчизняних товарів, а особливо продовольчої пшениці. Про це Прем'єр-міністр заявив 28 липня під час засідання Кабінету Міністрів.

"Категорично вимагаю припинити навіть міркувати про пониження стандартів для продовольчого зерна. Це пряма вказівка Вам, Вікторе Андрійовичу Слаута, і Вам, Миколо Володимировичу Присяжнюк. А Держспоживстандарту - пряма заборона брати до розгляду будь-які звернення і пропозиції, які тягнуть за собою зниження якості вітчизняних товарів - про що б не йшлося. Ніяких компромісів в тому, що впливає на якість продуктів харчування для наших людей, бути не може. Ніяких розмов на тему зміни стандартів.... А хто надумає хімічити з хлібом - відповість перед законом, як кажуть, по повній програмі.", - зазначив Микола Азаров.

Жнива цього року розпочалися в несприятливих погодних умовах. Сильні й довгі дожі не тільки знижували кількість й якість клейковини в пшениці, але не дозволяли вчасно зібрати врожай з полів. Це призвело до високої кількості пророслих зерен в збіжжі. Так, за повідомленням одного з с/г підприємств Херсонської області, кількість пророслих зерен доходить до 25%. У той же час, по інформації з терміналу СП ТОВ "Нібулон" (м.Миколаїв), на сьогоднішній час постачання на термінал пшениці з такими якісними показниками не є масовим явищем.

Згідно з діючим стандартом ДСТУ 3768:2010 "Пшениця. Технічні умови." вміст пророслих зерен, які входять в зернову домішку, обмежується 2% для м'якої пшениці першого класу й 3% для 2 та 3 класу групи А, 4% для 4-5 класу групи Б. Для 6 класу сумарний вміст пророслих й битих зерен, а також зерен злакових культур не має бути більшим ніж 15%. При перевищенні граничної норми для 6 класу пшениця визначається як "нестандартна" з зазначенням невідповідності.