Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Світові ціни на рослинні олії почали зростати

Світові ціни на рослинні олії почали зростати$662 за тонну котирується сьогодні соєва олія на Чиказькій біржі, що на $38 за тонну більше ніж вона котирувалась на середину січня. Експерти біржі констатують, що другій поспіль тиждень Китай є основним покупцем соєвої олії і трейдери чекають, що вийде з торговельних переговорів США та Китаю, запланованих на середу і четвер. Також зростають ціни на інші рослинні олії.

В свою чергу, видання АПК-інформ повідомило про те, що за підсумками торгового дня 28 січня котирування пальмового масла на біржі в Куала-Лумпурі зросли до 2327 рінггітів/т або $566 за тонну порівняно з 2294 рінггітів /т або $558 за тонну, тобто на $8 за тонну порівняно з результатами попереднього торгового дня. Цей показник став максимальним за останні 7 місяців. Експерти вищезгаданого видання констатують, що підтримку зростання ціни надавали прогнози світових експертів щодо очікуваного сезонного скорочення виробництва продукту в Малайзії, що також буде сприяти скороченню високих запасів пальмового масла в країні.

В Україні ціни на соняшникову олію на умовах ФОБ порт на сьогодні дорівнюють 660 дол США/т, тобто зросли на 25 дол за останні два тижня. Внутрішні закупівельні ціни на насіння соняшнику на переробних заводах в середині країни досягають 10300-10500 грн/т, на портових заводах за соняшник з високим вмістом олії - 11200-11350 грн/т. Хоча зростання цін все ще пов'язують зі складними погодними умовами в країні, які заважають безперебійному постачанню сировини, підтримку надає зростання й цін на інші рослинні олії.