Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Очікується збільшення посівних площ під кукурудзою в Україні в 2010 роц

Такий висновок базується на поточній кон'юнктурі ринку кукурудзи і часткового підкріплено результатами опитування сільгоспвиробників проведеного в рамках дослідження "Посівна 2009/10" - повідомляє ІА "АПК-Інформ".

Необхідність пересіву щонайменше 600 тис. га озимих зернових і ріпаку, які загинули або знаходяться в паршивому стані через несприйнятливі погодні умови, також матиме вплив на збільшення площ ярих культур, у тому числі кукурудзи.

Згідно з результатами дослідження АПК-Інформ, більшість сільгоспвиробників України (52% опитаних респондентів) не планують збільшувати посівні площі під кукурудзою. У той же час, 33% аграріїв повідомили про наміри збільшити площі під даною культурою через стабільний попит і сприйнятливі ціни на зернову, а також через дотримування раціональної сівозміни. З цих же причин 1% респондентів почали вирощувати кукурудзу.

Разом з тим, близько 14% планують зменшити або відмовитися від сівби кукурудзи в поточному році. Основними причинами такого рішення була невідповідність закупівельних цін і собівартості виробництва, а також дотримання сівозміни.

Нагадаємо, що за даними Держкомстату України, площа збирання під кукурудзою у 2009 році склала 2087,9 тис.га, або 85,6% від площ 2008 року. Але завдяки зростанню урожайності з 46,9 до 50,1 ц/га, валовий збір кукурудзи у 2009 році зменшився лише на 8,5% і склав 10468,3 тис.т.