Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Міністерство знизило прогноз врожаю зернових до 43 млн.т

Якщо, в кінці травня врожай зернових оцінювався в межах 46 млн. тонн, то через природні фактори нині валовий збір зернових очікується на рівні 43 млн тонн. У цілому ж, з врахуванням перехідних запасів, загальна пропозиція у 2010/11 маркетинговому році складе понад 48,3 млн. т. Такі цифри оприлюднив Міністр аграрної політики Микола Присяжнюк під час селекторної наради з питань функціонування ринку зерна у 2010/2011 МР та стану проведення жнив, яка пройшла сьогодні в Міністерстві аграрної політики. Міністр також повідомив, що надмірні опади у першій декаді липня негативно впливають на темпи проведення жнив, стримують масове їх розгортання та погіршують якість ранніх зернових.

Крім цього, Міністр проінформував, що до збирання в поточному році підлягає 15,1 млн. га зернових культур, в тому числі 11,9 млн. га ранніх зернових та зернобобових. Жнива розпочались в усіх регіонах України. Вже отримали понад один мільйон тонн зерна в Одеські та Миколаївські областях. Разом з тим, у Харківській, Чернігівській, Херсонській областях врожайність ранніх зернових не перевищує 22 центнерів з гектару.

В цілому, ранні зернові і зернобобові обмолочені на площі 3,4 млн га, зібрано 8,1 млн тонн зерна при середній врожайності 24,3 ц/га. У тому числі, пшеницю зібрано на 24% площ, намолочено 4,1 млн тонн зерна. Ячмінь зібраний на площі 1,7 млн га, намолочено 3,7 млн т зерна. Жито обмолочено на 2% площ, отримано 14 тис тонн. Триває збирання ріпаку, його намолочено 830 тис тонн.

Торік, станом на 30 липня, врожай було зібрано з 9,5 млн.га й отримано 26,5 млн.т. зерна при середні врожайності 27,9 ц/га. За підсумками 2009 року середня врожайність зернових культур підвищилась до 29,7 ц/га (завдяки кукурудзі) й було зібрано 46 млн.т зерна.

Зменшення врожайності й труднощі з проведенням жнив вже викликали ріст внутрішніх цін в Україні, який підтримується ростом цін на світовому ринку. Так, закупівельні ціни на ячмінь зросли з 800 грн./т на початку липня до 1100 грн./т на 20.07.2010, пшеницю 6 класу - з 980 грн./т до 1080 грн.т (усе на умовах CPT, термінал Нібулон, м.Миколаїв). В короткострокові перспективі скоріш за все тенденція росту цін за ранні зернові буде зберігатися, але темпи росту мають сповільнитися. Подальший розвиток цінової ситуації залежить від уточнень врожаю зерна в Україні, а так же й у світі.