Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Оцінка кінцевих залишків кукурудзи є найменшою за 27 років

Міжнародна зернова рада (IGC) в серпневому звіті зменшила до 118 млн.т оцінку кінцевих залишків кукурудзи в світі у 2011/12 маркетинговому році. Недивлячись на очікуваний рекордний врожай кукурудзи (849 млн.т), відношення залишків до прогнозованого виробництва складає лише 13,9%, що є найменшим показником з сезону 1973/74.

В порівнянні з попереднім звітом IGC, світове виробництво кукурудзи було зменшено на 10 млн.т. Така значна переоцінка відбулася завдяки падінню врожаю зернової в США - більш ніж на 14 млн.т через нижчу, ніж очікувалось, врожайності. Нагадаємо, США є головним виробником кукурудзи в світі, - частка країни в загальному врожаю у сезоні 2011/12 дорівнює майже 40%.

Складна ситуація на ринку кукурудзи підтримує ціни на зернові. Але, через великий врожай пшениці в поточному сезоні, за оцінками IGC, багато покупців для кормових цілей будуть заміщати кукурудзу на фуражну пшеницю. Після тривалого зростання попиту на кукурудзу з боку виробників етанолу, в 2011/12 маркетинговому році використання зернової в ці галузі зросте дуже незначно, а в США залишиться взагалі без змін з попереднього сезону (США виробляє біля половини етанолу в світі). В результаті, IGC очікує, що обсяги світової торгівлі кукурудзою залишаться на рівні минулого сезону (93 млн.т).

Тим часом, за повідомленням Міністерства аграрної політики та продовольства, в Україні розпочався збір кукурудзи. Станом на 29 серпня з площі 2 тис.га отримано 7 тис.т зерна при врожайності 30,9 ц/га. За різними оцінками, вал кукурудзи в України в цьому році може скласти від 15 до 18 млн.т. На думку аналітиків IGC Україна експортуватиме рекордну кількість кукурудзи в поточному маркетинговому сезоні.