Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

USDA знову збільшило прогноз виробництва зерна в світі

USDA знову збільшило прогноз виробництва зерна в світіРекордне виробництво пшениці в світі на рівні 708,9 мільйонів тонн прогнозує USDA (Міністерство сільського господарства США) у своєму вересневому звіті, що на 3,5 мільйонів тонн більше, ніж прогнозувалось у попередньому місяці. Зріст виробництва очікується в Канаді, Європейському Союзі та пострадянських країнах, у тому числі в Україні. Причому Україна має зібрати історично рекордні врожаї вже по двом культурам.

Сприятливі погодні умови у липні та серпні привели до зросту прогнозу виробництва пшениці в Канаді на 2 мільйона тонн. Очікуваний обсяг виробництва в країнах ЄС підвищено на 1,5 мільйонів тонн. Позитивна динаміка відзначена у Великобританії Германії, Угорщині, Румунії, Болгарії. Пострадянські країни мають збільшити виробництво пшениці на 1 мільйон тонн, за рахунок незначного збільшення виробництва у Таджикистані та Туркменістані і зростання виробництва в Україні на 0,5 млн.т.

Прогноз виробництва пшениці в Україні склав 22 млн.т. Оцінку кінцевих залишків збільшено на 0,46 млн.т до 2,78 млн.т, в порівнянні з 2,32 млн.т у попередньому місяці. Це на 0,6 млн.т більше ніж у попередньому маркетинговому році (2,18 млн.т).

Залишаються стабільно високими прогнози, щодо виробництва та експорту кукурудзи, рекордні 29 та 18 мільйонів тонн відповідно. Раніше Міністерство аграрної політики та продовольства України прогнозувало експорт кукурудзи у 2013/2014 маркетинговому році розмірі 16,4 мільйона тонн.

В цілому USDA в своєму звіті збільшило прогнози щодо грубих зернових (включає кукурудзу, ячмінь, жито, овес, сорго тощо) в Україні практично за всіма статями. Так, оцінку загального врожаю грубих зернових підвищено на 0,5 млн.т в порівнянні з прогнозом минулого місяця до 37,97 млн.т . Це відбулось завдяки більшому врожаю ячменю (остання оцінка 7,5 млн.т). Прогноз загального внутрішнього споживання грубих зернових збільшено на 0,1 млн.т до 15,65 млн.т проти 15,55 в тому місяці. Зріс прогноз експорту на 0,2 млн.т до 20,38 млн.т. Також в вересневому прогнозі збільшено оцінку кінцевих залишків грубих зернових на 0,2 млн.т до 4,11 млн.т, що значно більше торішніх 2,09 мільйонів тонн.

Також порівняно з серпневим звітом збільшено прогноз виробництва соняшника в Україні на 10,58% до 11,5 мільйонів тонн. Це має стати рекордним врожаєм соняшнику за всю історію сільського господарства України.

Зазвичай прогнози рекордних врожаїв мають зворотну сторону. Так, на публікацію вересневого звіту USDA світовий ринок відповів у п'ятницю 13 вересня зниженням грудневих котирувань ф'ючерсів на американську пшеницю: м'якої пшениці SRW в Чикаго на $4,23 до 235,71 $/тонна, твердої пшениці HRW в Канзас-Сіті на $3,58 до 254,26 $/тонна.