Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Оцінку врожаю кукурудзи в світі знову збільшено

Оцінку врожаю кукурудзи в світі знову збільшеноМіністерство сільського господарства США (USDA) опублікувало оновлений звіт з оцінки світового виробництва с/г продукції WASDE, який прогнозує зростання загального врожаю зерна в порівнянні з попереднім вересневим звітом на 4,75 млн.т до 1959 млн.т. Це на 18,74 млн.т оптимістичніше, ніж останній прогноз Міжнародної ради по зерну (IGC) - 1940 млн.т, який вийшов у останній день жовтня.

На сам перед, у 2013/14 маркетинговому році експерти USDA прогнозують зростання врожаю грубих зернових (кукурудза, сорго, ячмінь, овес, жито, просо і змішані зернові) з 1246 млн.т до 1252 млн.т (+6,83 млн.т). В основному це стало можливим завдяки переоцінки врожаю кукурудзи та сорго. Також було збільшено кінцеві залишки зерна в світі на 14,22 млн.т до 197,63 млн.т - основний внесок в це зробив Китай.

Зокрема, світове виробництво кукурудзи очікується на рівні 962,83 млн.т, що на 6,16 млн.т більше вересневих прогнозів USDA. Крім того, переоцінено початкові залишки та споживання кукурудзи в Китаї. В сумі це дало приріст кінцевих залишків в країні на значну цифру - 12,62 млн.т. В результаті, кінцеві залишки зернової в світі збільшено на 12,91 млн.т до 164,33 млн.т.

Збільшення виробництва кукурудзи на 3,69 млн.т очікується за рахунок Сполучених Штатів й досягнення ними рекордного врожаю в 355,33 млн.т. Незважаючи на пізній посів та на посуху в липні й серпні, на більший частині кукурудзяного поясу США трималась більш низка, ніж зазвичай, середня літня температура, що дозволяє очікувати високу врожайності кукурудзи у багатьох виробників. Вища врожайність прогнозується на рівнинної частині країні, в кукурудзяному поясі й на півдні Сполучених Штатів. Так, середня врожайність в США складе 160,4 бушелів/акр (10,18 т/га). Для порівняння - поточна середня врожайність кукурудзи в Україні за даними Мінагрополітики України складає 5,95 т/га.

Прогноз загального світового експорту кукурудзи збільшено на 7,67 млн.т до 110,39 млн.т, імпорту - на 4,17 до 106,43 млн.т. Об’єм експорту кукурудзи основними експортерами - Аргентиною, Бразилією та Південною Африкою, складе 40 млн.т проти попередніх оцінок в 38 млн.т. Цей ріст очікується за рахунок підвищення на 2 млн.т експорту з Бразилії. Доля основних імпортерів кукурудзи (Єгипет, Європейський Союз, Японія, Мексика, Південно-Східна Азія, Південна Корея) прогнозується на рівні 60,95 млн.т, що на 3,07 млн.т вище вересневих оцінок. Зростання в основному відбулось за рахунок Мексики, прогнози по імпорту збільшено на 2,5 млн.т.

Виробництво пшениці в світі очікується на рівні 706,38 млн.т, що на 2,51 млн.т нижче прогнозованих у вересневому звіті рекордних 708,89 млн.т. Через скорочення споживання, на 2,2 млн.т до 178,48 млн.т прогнозується зростання кінцевих залишків пшениці в світі.

По результатам жнив пшениці в Росії та Казахстані прогнозується зменшення виробництва в цих країнах на 2,5 й 1,5 млн.т відповідно. Провідний експортер пшениці – Аргентина, очікує скорочення збиральних площ через нещодавні посуху та заморозки, що може знизити врожай на 1 млн.т. З іншого боку, Канада допомогла підтримати світовий баланс виробництва пшениці - згідно прогнозу країна збільшить виробництво й експорт зернової на 1,7 й 1,5 млн.т відповідно. Загальний канадський внесок у світове виробництво пшениці складе 33,2 млн.т, у світовий експорт – 21,5 млн.т.

Щодо України, то прогнози виробництва та експорту основних зернових - пшениці й кукурудзи, залишились без змін в порівнянні з попереднім звітом. Так, USDA очікує виробництво пшениці в розмірі 22 млн.т, експорту - 10 млн.т; кукурудзи - 29 та 18 млн.т відповідно.

Товарні біржі відреагували на новий звіт USDA підвищенням котирувань на кукурудзу й продовженням падіння цін на пшеницю, що на перший погляд не відповідає напрямку переоцінки виробництва та споживання даних культур. Однак, біржові гравці очікували на гіршу картину по кукурудзі й не вірять, що надлишки кукурудзи в Китаї вийдуть на зовнішні ринки. Щодо пшениці, то ринок більше відреагував на зростання кінцевих залишків, тому що очікував не їх збільшення, а зменшення.