Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Оцінку світовий врожаю зерна знову збільшено

Оцінку світовий врожаю зерна знову збільшеноНовий звіт з оцінки світового виробництва сільськогосподарської продукції (WASDE) Міністерства сільського господарства США (USDA) демонструє прискорення досягнення двохмільярдного об’єму світового виробництва зернових. З додатковим кроком у 4,35 млн.т відносно грудневого прогнозу, січневий прогноз світового врожаю зерна складає майже 1972 млн.т.

Щодо пшениці, за оновленими прогнозами USDA очікується зростання її глобального постачання на 1,54 млн.т до 888,8 млн.т. Світове виробництво зернової прогнозується на рівні 712,7 млн.т, що на 1,24 млн.т вище попереднього прогнозу, з ростом виробництва у Китаї та країнах колишнього СРСР. Це зростання компенсувало невелике зниження виробництва у Аргентині й Європейському Союзі.

За офіційними даними Китайського Національного інформаційного центру зернових та олійних культур (CNGOIC) виробництво пшениці в Китаї було збільшено на 1 млн.т до 122 млн.т. Збільшення прогнозів виробництва на 0,6 млн.т для Росії, на 0,3 млн.т для Таджикистану також базується на даних отриманих із офіційних джерел країн. Невелике, на 0,2 млн.т, зниження виробництва у Європейському Союзі пов’язане з переглядом в сторону зниження об’ємів виробництва у Англії, Фінляндії й Данії.

Об’єм виробництва пшениці для Сполучених Штатів залишився незмінним відносно попереднього місяця, однак за рахунок зниження внутрішнього споживання прогнозується збільшення кінцевих залишків зернової в країні. Прогнозується зростання експорту пшениці Сполученими Штатами майже на 0,7 млн.т до 30,6 млн.т, зокрема завдяки нижчої, ніж очікувалось конкуренції з боку Аргентини. Середні внутрішні закупівельні ціни в США в сезоні 2013/14 знизились на 10 центів й наразі оцінюються у діапазоні $6,6-$7 за бушель (приблизно $243-$257 за тонну). Збільшення імпорту прогнозується у Єгипті, Японії та Сирії. Сильніший попит в Північній Африці й на Близькому Сході посприяв зростанню експорту з Європейського Союзу та Росії.

Світові кінцеві залишки пшениці, в основному завдяки Китаю та Сполученим Штатам, прогнозуються на 2,6 млн.т більше ніж у попередньому прогнозі, на рівні 185,4 млн.т.

Обсяг світового виробництва кукурудзи збільшено на 2,64 млн.т до майже 967 млн.т, що складає 49% від виробництва усіх зернових. Підвищення виробництва на 6 млн.т очікується в Китаї, де сприятливі погодні умови дозволяють із року в рік збільшувати врожайність зернової у регіонах її зрощування.

Прогнозується скорочення виробництва кукурудзи в Аргентині, Росії й Європейському Союзі. В наслідок засушливого грудня та скорочення площ в Аргентині, очікується зниження виробництва кукурудзи в країні на 1 млн.т. Згідно даних офіційних джерел Росії, прогнозується зниження виробництва кукурудзи на 0,5 млн.т. Європейський Союз знизить виробництво на 0,3 млн.т через зменшенням його у Франції.

В зв’язку з прогнозами Управління енергетичної інформації США по збільшенню споживання та виробництва бензину, використання кукурудзи для виробництва етанолу у Сполучених Штатах збільшиться на 50 млн. бушелів (1,27 млн.т), що пов’язано зі скороченням постачань сорго для виробництва біоетанолу.

Внутрішні закупівельні ціни в США на кукурудзу майже не змінилися й продовжують знаходитись в рамках $4,1-$4,7 за бушель (приблизно $161-$185 за тонну).

Як і у попередньому звіті, прогнози по Україні залишись без змін. Оцінки виробництва й експорту пшениці знаходяться на рівні 22 млн.т і 10 млн.т відповідно. Щодо кукурудзи, незмінні прогнози виробництва складають 30 млн.т, експорту – 18 млн.т. За даними Міністерства аграрної політики та продовольства України станом на 5 січня 2014 року Україною вже експортовано кукурудзи більше половини від цього прогнозу - 9,5 млн тонн.