Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Прогнози виробництва зерна в світі залишились без змін

Прогнози виробництва зерна в світі залишились без змінОновлений звіт з оцінки світового виробництва сільськогосподарської продукції (WASDE) Міністерства сільського господарства США (USDA), який був опублікований вчора, залишив прогноз врожаю зерна без змін на рівні 1972 млн тонн. У той же час, прогнози світового споживання й торгівлі зерновими в сезоні 2013/14 було переглянуто в бік збільшення, що надає певну підтримку цінам на зерно.

За оновленими прогнозами USDA оцінку глобальних постачань пшениці у поточному маркетинговому році (залишки на початок сезону плюс врожай) знижено на 1,1 млн.т. Це обумовлено зниженням початкових запасів в Аргентині та Росії, а також зниженням світового виробництва зернової приблизно на 0,8 млн.т до 711,9 млн.т.

Так, значно знижені прогнози виробництва зернової в Казахстані, де за офіційними підсумками жнив 2013 року, зменшені показники врожайності пшениці, що й привело до падіння виробництва на 1,6 млн.т до 13,94 млн.т. В Бразилії, навпаки, краща, ніж очікувалось врожайність пшениці в південних районах, перевищила зниження врожайності внаслідок заморозків в північних районах країни й в результаті виробництво зросло на 0,6 млн тонн.

Світові перехідні залишки зернової знижені на 1,7 млн.т до 183,7 млн.т, з найбільшим зниженням для Сполучених Штатів та Європейського Союзу. Невелике зростання залишків прогнозується для Аргентини, Бразилії і України.

Скорочення на 0,7 млн.т. перехідних залишків пшениці у США обумовлено збільшенням споживання пшениці у їжу, про що повідомила Асоціація північних борошномелів. Очікуване зниження експорту з Австралії покращує перспективи експорту пшениці з США для всіх класів пшениці, за винятком твердих сортів. Оцінку діапазону середньої закупівельної ціни для всіх сортів пшениці звужено на 5 центів - наразі ціновий діапазон для американських фермерів складає від $ 6,65 до $ 6,95 за бушель ($244,4 - $255,4 за тонну).

Очікується зростання виробництва грубих зернових в світі на 0,8 млн.т до 1 млрд 260 млн тонн. Збільшення виробництва сорго, ячменю, вівса та проса більше, ніж компенсує невелике (біля 0,3 млн.т) сумарне зниження світового виробництва кукурудзи. Зниження виробництва кукурудзи, через посуху у січні, очікується у одного з найбільших експортерів зернової – Аргентини на 1 млн.т, також на підставі офіційних оцінок прогноз виробництва знижений для Росії на 0,3 млн.т. У той же час, збільшення виробництва зернової в Україні частково компенсує таке зниження.

Глобальний об’єм споживання грубих зернових, згідно прогнозу, збільшено на 5,0 млн тонн через зростання споживання кормової кукурудзи у Європейському союзі, Канаді, Південній Кореї та Єгипті та споживання фуражного ячменю в Канаді, Казахстані, Лівії, Кувейті і Сирії. У Мексиці споживання кормової кукурудзи збільшиться за рахунок зниження споживання кормового сорго, що компенсується зростанням споживання сорго Китаєм зі збільшенням імпорту цієї культури.

Завдяки прогнозованому зростанню світового імпорту кукурудзи на 3,2 млн.т, із зростанням обсягів споживання зернової в Європейському Союзі, Єгипті, Південної Кореї, Мексиці і В'єтнаму, внутрішні ціни на кукурудзу для фермерів США збільшено порівняно з попереднім місяцем на 10 центів на обох кінцях діапазону до $4,20-$4,80 за бушель ($165,4-$189 за тонну).

В звіті також констатується той факт, що не дивлячись на зниження прогнозованих кінцевих залишків кукурудзи до 157,3 млн.т (з 160,23 млн.т у попередньому звіті), вони залишаються на 13-річному максимумі.

За даними USDA прогноз виробництва пшениці для України у 2013/14 МР збільшено на 0,28 млн.т, у порівнянні з попереднім січневим прогнозом, до 22,28 млн.т. Оцінку виробництва грубих зернових (включає кукурудзу, сорго, ячмінь, овес, жито, просо, і змішані зернові) в країні збільшено майже на мільйон тонн, зокрема кукурудзи на 0,9 млн.т, до 39,92 млн.т. Загальний експорт зернових з України прогнозується на рівні 31,18 млн.т. Варто нагадати, що ця оцінка дещо нижча за офіційні цифри профільного міністерства, яке в січні озвучило очікуваний об’єм експорту на рівні 33 млн.т.